• Посилання скопійовано

Як відбувається процедура припинення держреєстрації СГ чи переходу на облік до нового органу ДПС під час війни

Зняття з обліку юридичної особи проводиться податковою службою після проведення заходів податкового контролю, пов’язаних з її припиненням

Як відбувається процедура припинення держреєстрації СГ чи переходу на облік до нового органу ДПС під час війни

Війна в Україні, на жаль, змусила чимало суб’єктів господарювання згорнути свою діяльність, але є й такі, які хочуть продовжити роботу і для цього переїжджають у регіони, де не ведуться бойові дії. Незалежно від того, яке рішення прийме платник податків, йому необхідно законодавчо правильно оформити процедуру закриття чи переходу на облік до нової податкової. Про це зазначила на брифінгу заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата.

За її словами, розпочати процедуру припинення державної реєстрації платника податків, юридичній особі чи фізичній особі - підприємцю потрібно із подання  відповідної заяви державному реєстратору або скористатися порталом Дія.

Подавши заяву, суб’єкту господарювання необхідно закрити банківські рахунки, зняти з обліку РРО та скасувати ліцензії, провести усі розрахунки з найманими працівниками (якщо такі були), провести остаточні розрахунки з бюджетом та подати ліквідаційну звітність за останній звітний період.

«Після отримання повідомлення від Держреєстратора про припинення державної реєстрації ФОПа податкова служба, у разі необхідності, проведе перевірку такого підприємця і після проведення усіх цих процедур підприємця буде знято з податкового обліку, - сказала Наталія Зікрата та додала: - Зняття з обліку юридичної особи проводиться податковою службою після проведення заходів податкового контролю, пов’язаних з її припиненням».

Якщо платник має намір лише змінити місцезнаходження, за словами заступника керівника податкової служби області, йому також необхідно звернутися до держреєстратора та подати заяву про внесення змін. Держреєстратор протягом 24 годин вносить відповідні зміни, а потім видає нову виписку з державного реєстру. Оновлена інформація передається до податкової служби. Зміни про місцезнаходження також можна внести і через портал Дія.

Водночас посадовець зауважила, якщо суб’єкт господарювання використовує РРО, то у разі зміни місця реєстрації він повинен ще й перереєструвати касовий апарат та внести зміни до ліцензій і не забути подати повідомлення про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП.

При цьому, посадовиця розповіла про деякі нюанси, пов’язані з перереєстрацією бізнесу. За її словами, платники податків з Донецької або Луганської областей після зміни адреси реєстрації переходять на обслуговування до податкового органу  за новим місцезнаходженням без залишення їх на обліку за попереднім місцезнаходженням, тобто автоматично обліковуються як платники податків за основним місцем обліку у ДПІ за новою податковою адресою. Сплата податків і зборів після реєстрації, подання звітності ними здійснюється за основним місцем обліку платників.

Платники податків з інших територій та територій, де ведуться бойові дії після зміни адреси реєстрації обліковуються:

  • за попереднім місцезнаходженням - до закінчення бюджетного періоду;
  • за новим місцезнаходженням - з наступного бюджетного періоду.

Податки і збори до закінчення поточного бюджетного періоду такі платники сплачують за місцем попередньої реєстрації, а єдиний внесок - за новим.

Якщо платник податків створює чи відкриває об'єкт оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то за словами Наталії Зікратої, такий платник зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у контролюючому органі за місцезнаходженням нового об'єкта. Для цього необхідно подати заяву за формою 17-ОПП або повідомлення про об'єкти оподаткування – 20-ОПП.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, подає податкові декларації та виконує інші обов'язки платника податків.

Наталія Зікрата звернула увагу представників бізнесу, які переїхали до нашої області та розпочали тут діяльність, проявити свою податкову культуру, прийти до податкового органу та провести процедуру перереєстрації

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Облік та звітність/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»