ДФСУ у листі від 19.09.2016 р. №20303/6/99-99-15-02-02-15 нагадує, що платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.
Щодо вимоги надання до контролюючого органу документів, термін зберігання яких перевищує 1095 днів
Згідно з п. 102.1 ПКУ контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
У випадках, визначених п. 102.2 ПКУ, грошове зобов’язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому п. 102.1 ПКУ.
***
Аналітика від Дт-Кт: приготуйте документи, громадяни єдинники!