• Посилання скопійовано

З 10 лютого змінилися строки зберігання деяких бухгалтерських і фінансових документів

Крім того, тепер строки зберігання документів, що зазначаються у Переліку №578/5 та регулюють підприємницьку діяльність юросіб, застосовуються і ФОПами, якщо інше не встановлено законом або не випливає зі суті відносин

З 10 лютого змінилися строки зберігання деяких бухгалтерських і фінансових документів

Наказом Мін'юсту від 04.01.2024 №40/5 внесено зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.

Так, у Порядку тепер прописано, що строки зберігання документів, що зазначаються у цьому Переліку та регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, застосовуються фізичними особами - підприємцями, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

Строк зберігання для документів та інформації, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, для ФОПів встановлюється відповідно до ПКУ та становить 3 роки.

Також уточнено, що строки зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, внесків, інших обов'язкових платежів, розраховуються з дня подання податкової чи іншої звітності, для складення якої використовуються зазначені документи та/або інформація, а в разі її неподання - з передбаченого ПКУ граничного строку подання такої звітності.

Крім того, змінилися і строки зберігання окремих документів, які стосуються фінансово-господарської діяльності (переважно з 1 - 3 років збільшено до 5). При цьому зазначено, що:

  1. Документи, пов'язані з предметом податкової перевірки, інспектування (ревізії) органу державного фінансового контролю та/або адміністративним чи судовим оскарженням, прийнятого за її (його) результатами рішення, зберігаються не менше встановленого мінімального строку та протягом одного року після закінчення передбаченого законом строку для судового оскарження такого рішення, а у разі такого оскарження - протягом одного року з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким закінчено розгляд справи, а у разі оскарження такого судового рішення - протягом трьох місяців з дня набрання законної сили остаточним судовим рішенням, подальше оскарження якого неможливе.
  2. Документи, щодо яких минув мінімальний строк зберігання, що стосуються звітних періодів, за які більше не може проводитись податкова перевірка, інспектування (ревізія), підлягають знищенню (крім тих, що можуть бути використані для документального забезпечення процесу відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії російської федерації та тимчасової окупації).
  3. Документи та інформація, на які поширюються вимоги статей 39 і 39-2 ПКУ, зберігаються не менше 7 років.

У новій редакції викладено також ст. 311 Переліку, якою визначено тривалість зберігання фінансової звітності. Переглянути ці зміни можна тут.

Цей наказ набрав чинності 10 лютого 2024 року (з дня, наступного за днем його офіційного опублікування в "Офіційному віснику України", №12 (09.02.2024).

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Первинні документи, типові форми»