
Головне управління ДПС у Запорізькій області нагадує, що форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289.
У складі податкової декларації з податку на додану вартість подаються передбачені Порядком №21 додатки, які додаються до декларації за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (пункти 9, 11 розділу ІІІ Порядку №21).
При заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації обов’язковим є подання до неї додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (підпункти 2, 4 та 5 пункту 5 розділу V Порядку №21).
У таблиці 1 додатка 2 (Д2) розшифровується сума від’ємного значення з рядка 19 декларації в розрізі звітних (податкових) періодів, у яких виникло від’ємне значення; податкових накладних / розрахунків коригування / інших документів, згрупованих по періодах їх складання окремо по кожному постачальнику товарів / послуг, за якими сформовано таке від’ємне значення.
Поле «Cума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 прим. 1.3 статті 200 прим. 1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації підлягає обов’язковому заповненню у разі декларування:
- суми відʼємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 20.2 декларації);
- суми відʼємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації), та розраховується, як значення різниці між сумою рядка 20 і рядка 20.1 декларації звітного (податкового) періоду.
Відповідно до пункту 1 розділу IV Порядку №21 у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ, платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.
У разі неправильного заповнення (незаповнення) показника у полі «Cума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 прим. 1.3 статті 200 прим. 1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації платнику необхідно надати уточнюючий розрахунок, до якого додається додаток 2 (Д2) з відміткою «Уточнюючий».
При цьому в уточнюючому розрахунку відображаються:
- у графі 4 – відповідні показники декларації звітного (податкового) періоду, додаток 2 (Д2) якої уточнюється. У разі якщо до декларації за цей звітний (податковий) період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, додаток 2 (Д2) якої уточнюється;
- у графі 5 – відповідні показники з урахуванням виправлення. Якщо помилка не вплинули на числові показники декларації, графа 4 дорівнюватиме графі 5;
- у графі 6 – сума помилки (абсолютне значення). У випадку якщо значення графи 5 відповідає значенню графи 4, графа 6 не заповнюється.
Уточнення показників у додатках здійснюється лише щодо рядків, які потребують виправлення (рядки без змін не зазначаються) (пункт 8 розділу VI Порядку №21).
Таким чином, виправлення помилки, що була допущена у полі «Cума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 прим. 1.3 статті 200 прим. 1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається додаток 2 (Д2) з відміткою «Уточнюючий» із зазначенням правильного показника у цьому полі.
- Бланк Уточнюючого розрахунку податкового зобов’язання з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також іншу корисну інформацію дивіться на нашому сайті за посиланням.
- Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за цим посиланням, а ще більше корисних інструкцій щодо бланків податкової та статистичної звітності дивіться тут.
- Форму Розрахунку затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».
- Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.
- Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про ПДВ дивіться за посиланням.