• Посилання скопійовано

Який порядок заповнення таблиці 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?

Таблиця 1.1 заповнюється у розрізі звітних періодів, у яких виникло від’ємне значення, та у розрізі сум ПДВ, які сплачено у попередніх та звітному періодах постачальникам товарів або до Держбюджету за операціями з придбання з ПДВ, які враховано у зменшення ПЗ

Який порядок заповнення таблиці 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків зазначає, що таблиця 1.1 додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду Д2» призначена для деталізації інформації щодо сум ПДВ, задекларованих до бюджетного відшкодування, які виникли за рахунок коригування податкових зобов’язань за операціями в межах дії режиму експортного забезпечення.

Таблиця 1.1 заповнюється у розрізі звітних (податкових) періодів, у яких виникло від’ємне значення, та у розрізі сум податку, які фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів / послуг або до Державного бюджету України за операціями з придбання з ПДВ, які враховано у зменшення сум податкових зобов’язань, визначених на підставі пп. «б» пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року.

У графі 2 «Постачальник (індивний індивідуальний податковий номер)» зазначається ІПН постачальника товарів / послуг – платника ПДВ (має відповідати даним реєстру платників ПДВ), а у разі сплати ПДВ до Державного бюджету України безпосередньо декларантом бюджетного відшкодування ‒ умовний індивідуальний податковий номер (далі – ІПН) «300000000000» (задекларовано рядок 18 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) у відповідному періоді та фактично сплачено).

Слід звернути особливу увагу на необхідність правильного заповнення ІПН постачальника товарів/послуг, оскільки помилково заповнені дані не дають змогу ідентифікувати постачальника та відповідно можуть бути підставою для відмови у наданні бюджетного відшкодування суми від’ємного значення, сформованої у зв’язку із взаємовідносинами із таким постачальником товарів / послуг.

У графі 3 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних включено до податкового кредиту, місяць» та 5 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому враховано в рахунок погашення податкових зобов’язань або фактично сплачено до Державного бюджету України, місяць» зазначається ціле число від 1 до 12.

Формат показника граф 4 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних включено до податкового кредиту, рік» та 6 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому враховано в рахунок погашення податкових зобов’язань або фактично сплачено до Державного бюджету України, рік» – чотири цифри року (наприклад, 2024 тощо).

Значення граф 3 – 4 не може бути менше за значення граф 5 – 6 та більше за звітний (податковий) період, за який подається декларація, або звітний (податковий) період, що уточнюється.

У разі розшифровки сум податку, фактично сплачених декларантом до Державного бюджету України (у графі 2 зазначено умовний ІПН «300000000000»), графи 3 – 4 не заповнюються.

У графі 7 «Фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів / послуг або до Державного бюджету України, сума податку на додану вартість» платник податку здійснює розшифровку суми податку, відображеної у рядку 9 таблиці 1 додатка 2 за умовним ІПН «300000000000».

Розмір податку, зазначений у графі 7 за умовним ІПН «300000000000» за відповідний період n, зазначений у графах 5 – 6 таблиці 1.1 додатка 2, не може бути більше значення рядка 18 декларації за період n з урахуванням сум податку, які було заявлено до відшкодування у попередніх звітних (податкових) періодах.

Розмір податку, зазначений у графі 7 за певним постачальником, не може бути більше суми податку, врахованої у зменшення податкових зобов’язань, визначених на підставі пп. «б» пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Рядок «Усього***» графи 7 таблиці 1.1 додатка 2 має дорівнювати сумі значень рядків 1÷n графи 7 таблиці 1.1 додатка 2.

Значення рядка «Усього***» графи 7 таблиці 1.1 додатка 2 має дорівнювати сумі значень рядків графи 9 таблиці 1 додатка 2, в яких у графі 4 зазначено умовний ІПН «300000000000».

  • Бланк Декларації з ПДВ (повна назва – податкова декларація з податку на додану вартість) терміни її подання і сплати, а також іншу корисну інформацію про цю форму дивіться за посиланням
  • Актуальна база бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) – на нашому сайті у розділі бланків.
  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про ПДВ дивіться за посиланням.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»