• Посилання скопійовано

Для реалізації права на податкову знижку необхідно заповнити та подати декларацію

Декларування доходів пов’язане з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс), згідно з яким громадяни зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) або мають право її подати для отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Нагадаємо, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом (пп. 14.1.170 Кодексу).

Звертаємо увагу громадян, що наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 р. №1395 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та додатків до неї. А з метою спрощення форми податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб — платників податків наказом від 03.02.2012 р. №84 декларацію та додатки до неї викладено в новій редакції, що діє з 13 лютого 2012 року. Форма декларації складається з восьми розділів та семи додатків. Декларацію можна отримати безкоштовно в органах ДПС, а також роздрукувати з веб-сайта ДПС України.

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2011 році, подається до 1 травня поточного року. У 2012 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2011 року, податкову декларацію можуть подати протягом всього року. Декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, умови та підстави для її нарахування визначено у ст. 166 Кодексу «Податкова знижка». Згідно з пп. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації. При цьому при використанні права на податкову знижку разом з декларацією заповнюється додаток 6 до декларації. Розрахунок суми податку до повернення платник податку повинен зробити самостійно.

До податкової знижки включаються фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їхнього покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).

Зазначені документи не надсилаються (не надаються при поданні декларації) органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення органом ДПС податкової перевірки щодо нарахування такої податкової знижки.

Податкову знижку може бути надано тільки резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту-фізособі, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомив про це відповідний орган ДПС і має про це відмітку в паспорті.

Також зазначимо, що Кодексом (п. 166.4) встановлено певні обмеження права на нарахування податкової знижки, зокрема:

загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році не може перевищувати суми річного оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням п. 164.6 ст. 164 Кодексу (на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який відповідно до закону сплачується за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності);

якщо платник податку не скористається у 2012 році правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2011 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Права на податкову знижку не мають фізичні особи, які отримали протягом звітного податкового року тільки доходи, які з метою оподаткування не є заробітною платою. Зокрема, суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність за доходами від такої діяльності.

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»