Порядок визнання доходів та їхній склад встановлено ст. 135 ПКУ. Доходи, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, включаються до доходів звітного періоду за датою, визначеною відповідно до ст. 137 ПКУ, на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів, обов’язковість ведення та зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, й інших документів, установлених розділом II ПКУ, і складаються з доходу від операційної діяльності та інших доходів.
Податковим кодексом не визначено поняття операційної діяльності.
Водночас пп. 14.1.84 ст. 14 ПКУ встановлено, що інші терміни з метою розділу III «Податок на прибуток підприємств» використовуються у значеннях, визначених Законом про бухоблік та національними і міжнародними положеннями (стандартами) фінансової звітності, положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
У п. 4 П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати», затвердженого наказом Мінфіну України від 31.03.99 р. №87, наведено такі визначення:
операційна діяльність — це основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю;
основна діяльність — це операції, пов’язані з виробництвом або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечують основну частку його доходу.
Враховуючи зазначене, якщо основним видом діяльності платника податку є надання в оренду майна, то доходи від надання майна в оренду відображаються у рядку 02 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. №1213, а витрати на утримання цього майна — у рядку 05.1 такої декларації.