• Посилання скопійовано

Бюджетне відшкодування коштами і зарахуванням — що писати у декларації

Юридична особа має право на бюджетне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок «живими» коштами. Але заявила його на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ у рахунок наступних періодів (рядок 24 Декларації). Назбиралася велика сума, і ми вирішили частину (сплачену у лютому 2012) відшкодувати на розрахунковий рахунок. Чи потрібно уточнювати кожен період, в якому виникає мінус, що потрапить до додатка 2 за лютий? В якому випадку заповнюється рядок 23.2 декларації з ПДВ?

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному статтею 50 ПКУ, а саме шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі — уточнюючий розрахунок):

а) або як самостійний документ зі сплатою суми недоплати та штрафу у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації (як додаток до неї), що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Щодо порядку заповнення уточнюючого розрахунку, то у разі виправлення значення рядка 24 декларації, яке у майбутніх звітних періодах:

— не вплинуло на значення рядка 25 чи рядка 23 (23.1 чи 23.2), уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий як самостійний документ або у складі декларації (як додаток до неї). Значення графи 6 рядка 24 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується при визначенні значень рядків 21.2 та відповідно 24 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок;

— якщо вплинуло на значення рядка 25 чи рядка 23, уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, у якому значення рядка 24 декларації впливало на значення рядка 25 чи рядка 23. Такі уточнюючі розрахунки можуть бути подані лише як самостійні документи, оскільки форма декларації передбачає можливість подання уточнюючого розрахунку як додатка до неї лише за один звітний період, помилки якого виправляються.

Щодо рядка 23.2 декларації з ПДВ, то він заповнюється, у разі якщо платник, який відповідно до ст. 200 ПКУ має право на бюджетне відшкодування ПДВ та заповнив рядок 22 декларації, здійснює розрахунок бюджетного відшкодування і подає (Д3) (додаток 3), який відповідно переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період.

Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку чи на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів) така сума зазначається або у рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації.

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»