• Посилання скопійовано

Виправляємо помилки у додатку 1 до декларації з ПДВ

Податківці роз'яснили, як виправити помилку, допущену у додатку 1 до декларації з ПДВ, яка вплинула або не вплинула на вартісні показники декларації

Виправляємо помилки у додатку 1 до декларації з ПДВ

Інформаційно-довідковий депертамент Міндоходів  надав нове роз'яснення (категорія 101.07 в "Базі знань") щодо виправлення помилок у додатку 1 до декларації з ПДВ.

Так, податківці нагадують, що відповідно до п. 1 р. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міндоходів від 13.11.2013 р. №678, якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п.3 р.IV Порядку №678).

Формою додатку 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість» до податкової декларації з податку на додану вартість (Д 1)» передбачено подання «уточнюючого» додатка 1.

Розрахунок коригування сум ПДВ є складовою податкової декларації з ПДВ, та його подання є обов’язковим у разі заповнення рядка 8 та/або рядка 16 податкової декларації з ПДВ.

Враховуючи те, що подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ та оскільки Розрахунок коригування сум ПДВ є складовою такої декларації, то виправлення помилок, що виникли при його заповненні, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з Розрахунком коригування сум ПДВ з відміткою «уточнюючий», в яких вартісні показники відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку.

При цьому, у разі якщо така помилка не вплинула на вартісні показники податкової декларації з ПДВ, то виправлення помилок у Розрахунку коригування сум ПДВ проводиться способом коригування.

Так, для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру отримувача/постачальника в уточнюючому Розрахунку коригування сум ПДВ:

1) повторюється помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком «–» (тобто сторнуються);

2) вказується правильний запис по операції з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);

3) вказується нульова сума у підсумковому рядку «Усього: рядки 8.1 та 8.1.1 (+ чи -)».

Джерело: Міністерство доходів і зборів України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»