• Посилання скопійовано

За підсумками грудня 2014 року звітуватимемо за новою формою декларації з ПДВ

Звітність з ПДВ за новою формою платникам ПДВ слід подавати вперше за грудень 2014 року (звітний період - місяць) та за І квартал 2015 року (звітний період - квартал)

За підсумками грудня 2014 року звітуватимемо за новою формою декларації з ПДВ

Наказом Мінфіну України від 23.09.2014 №966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» затверджено:

форму податкової декларації з податку на додану вартість;

уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Наказ набирає чинності з 01.12.2014 р. – першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування (документ опубліковано в «Офіційному віснику України» від 04.11.2014 р. №86). При цьому втратить чинність наказ Міндоходів України від 13 листопада 2013 р. №678 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 грудня 2013 р. за №2094/24626.

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України оновлену форму Декларації з ПДВ слід застосовувати для складання звітності за податковий період, наступний за періодом її офіційного опублікування.

Оскільки опублікування відбулось у листопаді 2014 р., то звітність з ПДВ за новою формою платникам ПДВ слід подавати вперше за грудень 2014 року (звітний період - місяць) та за І квартал 2015 року (звітний період - квартал).

Щодо змін в Декларації з ПДВ, то вони наступні:

у заголовній частині:

- змінено рядок 04, в якому дані про статус різних платників податків (юридичні особи, фізичні особи-підприємці, інвестори та ін.) будуть відображатися в одному рядку із зазначенням для договорів про спільну діяльність, управління майном та ін. їх реквізитів;

у табличній частині:

- додано рядки для відображення окремо операцій за основною ставкою (1.1, 10.1.1, 10.2.1, 12.1.1) та за ставкою 7% (1.2, 10.1.2, 10.2.2, 12.1.2, 17.1);

- додано рядки 8.3 та 16.7 для коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України;

- визначено чіткий перелік осіб, які повинні підписувати декларацію з ПДВ. Це керівник (уповноважена особа)/фізична особа (законний представник); головний бухгалтер (особа, відповідальна за ведення бухгалтерського обліку);

- внесено також відповідні зміни в усі додатки до декларації з ПДВ.

Так, зменшено об’єм інформації, яка підлягає розшифровці в додатках Д5 (розшифровка контрагентів) та Д6 (довідка про пільгові операції).

Проте, збільшиться об’єм правок в додатку 1 у зв’язку із здійсненням коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту до рівня звичайних цін у контрольованих операціях.

Джерело: ГУ ДФС у Львівській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»