ДФС у Черкаській області роз’яснює: якщо у наступних податкових періодах (з урахуванням строку давності 1095 днів) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
У розділі I Декларації «Загальні відомості» фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування у рядку 1 «Тип декларації» вказує позначку (х) – уточнююча та у рядку 2 – звітний податковий період, що уточнюється.
Крім того, уточнення (виправлення) сум податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб – підприємців при самостійному виявленні помилок здійснюється урозділі V «Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах» Декларації, в якому вказується сума, на яку збільшується (зменшується) податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також сума штрафу, яка розраховується платником податку самостійно у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок - у розмірі 3% від суми недоплати.
Крім того перерахунку (та доплаті з врахуванням суми штрафу у розмірі трьох відсотків від суми недоплати) підлягає і сума військового збору.
Яким чином у декларації зазначаються відомості про нерухоме та рухоме майно.
Відомості про нерухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року як на території України, так і за її межами, зазначаються у розділі VІІ Декларації. Кожний об’єкт нерухомого майна відображається платником податку у відповідному рядку окремо із зазначенням категорії об’єктів (1 - земельні ділянки; 2 - житлові будинки; 3 - квартири; 4 - садовий (дачний) будинок; 5 - гараж; 6 - водойми; 7 - інше нерухоме майно), їх місцезнаходження (країна, адреса), року набуття у власність, загальної площі (кв. м), частки в загальній площі (десятковий дріб) та відмітки про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм). Відомості про рухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року, зазначаються у розділі VІІІ Декларації. Кожний транспортний засіб відображається платником податку у відповідному рядку окремо із зазначенням категорії об’єктів (1 - автомобілі легкові; 2 - автомобілі вантажні (спеціальні); 3 - водні транспортні засоби; 4 - повітряні судна; 5 - мотоцикли (мопеди); 6 - інші транспортні засоби), марки, моделі, характеристики, року випуску та відміткою про надання майна в оренду (суборенду).
Детальну інформацію про подання уточнюючих декларацій фізичні особи – підприємці можуть дізнатись у місцевих центрах обслуговування платників (ЦОП).
Також нагадуємо ФОП – роботодавцям (страхувальникам), які використовують працю фізичних осіб, що 22 лютого – граничний термін подання звіту та сплати єдиного внеску за січень 2016 року. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до Порядку №435, що діяла з 1 травня 2015 року, із заповненням всіх обов'язкових реквізитів.