Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Податківці роз'яснили, як виправити помилку в уточнюючому розрахунку з ПДВ

Якщо платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданому ним уточнюючому розрахунку з ПДВ, він зобов’язаний надіслати другий уточнюючий розрахунок до декларації, але з урахуванням показників, зазначених в першому

Податківці в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 101.23) нагадують, що платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний: 

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; 
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації з ПДВ, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

 Таким чином, якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданому ним уточнюючому розрахунку ПЗ з ПДВ, він зобов’язаний надіслати другий уточнюючий розрахунок до декларації, але з урахуванням показників, зазначених в першому.

Нагадаємо, що починаючи з лютого 2016 року помилки у декларації з ПДВ виправляють вже за допомогою уточнюючого розрахунку нової форми, яка затверджена Порядком №21. Про нюанси його заповнення розповіли податківці тут, а фахівці редакції ДК ось тут (для передплатників).

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Коригування , ПДВ , Податкова звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?