ДФС в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (підкатегорія 135.05) насамперед нагадала, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з Інструкцією №233 платник податку може надіслати до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з ним укладено договір про визнання електронних документів, а також контролюючому органу надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані АЦСК.
Отримати посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та з урахуванням п. 48.3 ПКУ печатки підприємства (за наявності), платник податків може в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді АЦСК.
Згідно з п. 42.4 ПКУ з платниками податків, які подають звітність в електронній формі, листування з контролюючими органами може здійснюватися засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Іншого нормами ПКУ не передбачено.