Державна служба зайнятості у листі від 04.05.2016 р. №ДЦ-01-3218/0/616 наголошує, що роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному обсязі подавати Державній службі зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії).
Така інформація наразі* подається роботодавцем за формою 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)", затвердженою наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. №316.
Форма 3-ПН подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії), в тому числі для людей з інвалідністю, не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії.
Держслуба зайнятості зауважила, що упродовж року посада (робоче місце), в тому числі у разі звільнення працівника, може бути вільна декілька разів. При цьому роботодавець кожного разу повинен подавати інформацію про вільну посаду (робоче місце), зокрема Форму 3-ПН.
Підтвердження актуальності вакансій роботодавцем законодавством не передбачено.
Разом з тим, фахівці служби зайнятості при видачі зареєстрованим безробітним та шукачам роботи направлення на працевлаштування з'ясовують актуальність вакансії у роботодавця.
Державна служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню інвалідів з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для осіб з інвалідністю робочі місця, заявлені роботодавцями.
З цією метою державною службою зайнятості постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією роботодавців, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.
____________
*Зауважимо, що уже є проект нової форми цього звіту. Про нього ми писали тут>>
***
Новини на тему:
Для виконання нормативу працевлаштування інвалідів не достатньо подання форми №3-ПН
Інформацію про вакансії подаватимемо за оновленою формою: проект від Мінсоцполітики
Читайте також аналітику від Дт-Кт (для передплатників): Пошук інвалідів та форма №3-ПН