Як було до 01.01.2018 року?
У редакції Закону про бухоблік, чинній до 01.01.2018 р., було передбачено скорочений склад фінансової звітності, яка подається:
- суб'єктами малого підприємництва;
- неприбутковими організаціями;
- представництвами іноземних суб'єктів господарської діяльності.
Скорочену за показниками фінзвітність подавали у складі* (див. ч. 3 ст. 11 Закону про бухоблік):
1) балансу;
2) звіту про фінансові результати.
Для решти підприємств (середні та великі) фінзвітність включала** (див. ч. 2 ст. 11 Закону про бухоблік):
1) баланс;
2) звіт про фінансові результати;
3) звіт про рух грошових коштів;
Разом з тим статтею 13 Закону про бухоблік у редакції до 01.01.2018 р. установлювався склад проміжної (щоквартальної наростаючим підсумком з початку року) фінзвітності у складі:
1) балансу;
2) звіту про фінансові результати.
Як стало після 01.01.2018 року?
До Закону про бухоблік було внесено зміни.
Тепер маємо скорочений склад фінзвітності у складі балансу і звіту про фінрезультати для таких підприємств (крім тих, що зобов'язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами) (див. ч. 3 ст. 11 Закону про бухоблік):
Усе про бланки і звітність –
у вашій поштовій скриньці!
Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите
ПІДПИСАТИСЬХочете подивитись,як це виглядає?
— мікропідприємств;
— малих підприємств;
— непідприємницьких товариств;
— представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності.
А що стосується середніх та великих підприємств, то для них склад фінзвітності в Законі про бухоблік не зазначено. Разом з тим склад фінзвітності наведено в п. 1 розд. II НП(С)БО 1. Він фактично такий самий, як і наведений нами вище. Водночас склад проміжної звітності Законом про бухоблік більше не визначено.
Таким чином, великі і середні підприємства починаючи зі звітних періодів 2018 року мають подавати проміжну фінзвітність у повному складі (5 форм).
Небезпека для платників податку на прибуток
У цьому плані небезпека чигає на великі і середні підприємства — платників податку на прибуток, які відповідно до п. 46.2 ПКУ мають подавати фінзвітність у складі квартальної декларації з податку на прибуток***. Адже вони можуть подати разом із квартальною декларацією фінзвітність по-старому, у складі тільки балансу і звіту про фінрезультати. Такі дії можуть розцінити як неподання фінзвітності, бо вона подана у неповному складі. Але ж податкова декларація, подана з порушеннями щодо обов'язкових реквізитів, не вважається податковою декларацією (п. 48.7 ПКУ). За це «світить» штраф відповідно до п. 120.1 ПКУ — 170 грн за кожне неподання.
Але якщо ви у першому кварталі в цьому плані «прокололися», а декларація однаково була прийнята, рекомендуємо не робити жодних уточнень. Адже поїзд уже поїхав, і зарадити нічим. А вже за півріччя подати правильно, додавши всі форми.
* Форми встановлені П(С)БО 25.
** Форми встановлені НП(С)БО 1.
*** Така фінзвітність є невід'ємною частиною декларації.