Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Коли та як заповнювати нову таблицю 5 звіту з ЄСВ? Роз'яснення від ПФУ

ПФУ наголошує, що подання таблиці 5 Додатку 4 Звіту з ЄСВ на всіх осіб (із зазначенням посад на яких вони вже перебувають) не передбачено

У Пенсійному фонді нагадують, що  наказом Мінфіну від 15.05.2018 р. №511 викладено у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ та його форми. Докладніше про зміни читайте в аналітиці від редакції 

Найсуттєвіші зміни стосуються таблиці 5 Додатку 4 Звіту з ЄСВ (далі – Звіт).

Таким чином, з 1 липня 2018 року (стосовно звітності, яка буде подаватись починаючи з 1 по 20 серпня 2018 року за серпень 2018 року та за наступні звітні місяці), потрібно врахувати наступне*.

Таблиця 5 Додатку 4 Звіту подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду:

 1. було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою;
 2. було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
 3. особу було переведено на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника;
 4. особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (із виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби;
 5. особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у тому числі особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
 6. особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 7. особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Окрім того, в таблиці 5 Звіту додано нові реквізити:

 • реквізит 12 «Професійна назва роботи»;
 • реквізит 13 «Код ЗКППТР»;
 • реквізит 14 «Код класифікатора професій» – код КП, код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР), професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України “Класифікатор професій ДК 003:2010”. Звертаємо увагу, що назва посади відповідає запису у трудовій книжці.
 • реквізит 15 «Посада»;
 • реквізит 16 «Документ підстава про початок, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду, роботи та відпусток»;
 • реквізит 17 «Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин»;
 • реквізит 19 «Військове звання».

Запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника вноситься у таблицю 5 в такому самому порядку, як і про прийняття на роботу. Записи про причини звільнення в таблиці 5 мають вноситися у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону.

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатка 4 не формується та не надається.

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5 додатка 4 до цього Порядку: перший – із зазначенням дати припинення трудових відносин, другий – із зазначенням дати початку трудових або цивільно-правових відносин.

У разі якщо особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата початку відпустки.

У разі якщо в особи закінчилась відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата закінчення відпустки.

ПФУ наголошує, що подання таблиці 5 Додатку 4 Звіту на всіх осіб (із зазначенням посад на яких вони вже перебувають) – не передбачено.

__________________

* Зверніть увагу: саме такий текст міститься у роз'ясненні від ПФУ, але насправді це не так.  Звітність за новими формами буде подаватися платниками єдиного внеску починаючи з 01.09.2018, за звітні періоди починаючи з серпня 2018 року. Про це ДФСУ повідомляла тут.

***

Читайте також:

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Пенсійний фонд

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 83

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?