Податківці у підкатегорії 301.06 «ЗІР» вказали, як заповнювати графу 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту з ЄСВ (форма №Д5 річна). А саме в ній відображається:
- фізособами-«загальниками» та самозайнятими особами, – чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід. Він визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;
- фізособами-«єдинниками» – самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць (у 2018 році – 3723 грн);
- членами фермерського господарства – частка розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.
Від редакції
На жаль, у підкатегорії 301.06 не має роз'яснення щодо заповнення нового звіту з ЄСВ для зареєстрованих у 2018 році ФОПів, а також щодо заповнення рядку шапки звіту «Тип платника та період перебування (місяць)».
І ще тим, хто вже подав звіт з ЄСВ із заповненою графою 3 не за наведеними правилами, радимо подати новий, поки є час. Адже звіт з ЄСВ за 2018 рік можна подати до 11 лютого 2019 року включно.
UPD_25/01/2019
З’явилися приклади заповнення звіту з ЄСВ для ФОПів від ДФС в офіційному листі. Про це читайте тут>>
***
Читайте також: