• Посилання скопійовано

Додаток 1 до об'єднаної звітності з ПДФО, ЄСВ та ВЗ: як заповнити е-формат?

За звітний квартал потрібно подавати три додатки Д1 до єдиної звітності – за перший, другий та третій місяць такого кварталу. У рядку 02 додатка вказується номер місяця у звітному кварталі – цифрове значення від 1 до 3

Додаток 1 до об'єднаної звітності з ПДФО, ЄСВ та ВЗ: як заповнити е-формат?

Мedoc.ua нагадує, що Мінфін наказом від 15.12.2020 року №773, який набрав чинності з 01.01.2021 року, вніс зміни до власного наказу від 13.01.2015 року №4 щодо форми податкового розрахунку №1ДФ та Порядку його заповнення.

Новий податковий розрахунок включає в себе суми ПДФО, військового збору та ЄСВ, та називається: Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок).

Перший раз його потрібно подати за І квартал 2021 року.

Як ми вже зазначали, Податковий розрахунок (ідентифікатор форми J/F0500106) має шість додатків. У цьому матеріалі зупинимось на Додатку 1 (Д1) «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (ідентифікатор форми J/F0510106).

Додаток Д1 призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

  • Якщо платник ЄСВ у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством – додаток Д1 за такий квартал не подається.

У програмі M.E.Doc додано нові форми, починаючи з оновлення 11.02.034.

Податковий розрахунок з додатками знаходиться у розділі Звітність – Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ (Рис. 1).

Рис. 1

Після обрання необхідного періоду (квартал) Додаток Д1 можна створити, одразу клікнувши на ньому, і вказати номер розрахунку, до якого додається Додаток Д1 та тип розрахунку: звітний, звітний новий, уточнюючий, довідковий, а можна спочатку створити Розрахунок, натиснувши на нього і вказавши його номер та тип, а вже потім відкрити Д1 (Рис. 2).

об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ, додаток Д1

Рис. 2

При відкритті Додаток Д1 заповниться автоматично списком із Довідника співробітників, якщо в меню Правка натиснути на кнопку Заповнити на підставі довідника співробітників.

Важливо! За звітний квартал потрібно подавати три додатки Д1 – за перший, другий та третій місяць такого кварталу. У рядку 02 додатка вказується номер місяця у звітному кварталі – цифрове значення від 1 до 3 (Рис. 3).

об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ, додаток Д1

Рис. 3

Зверніть увагу, таблиця додатка Д1 містить графу 25 «Ознака (0, 1)», у якій відображається:

  • ознака «0» – якщо рядок потрібно ввести;
  • ознака «1» – якщо рядок потрібно виключити.

Графа 25 заповнюється тільки для «Звітного нового» (при коригуванні сум внеску та реквізитів) та «Уточнюючого» (виключно при коригуванні реквізитів) додатка.

Довідковий Додаток Д1

Як виключення, поза межами звітного щоквартального періоду, подається Податковий розрахунок та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» у разі необхідності призначення застрахованим особам пенсій, матеріального забезпечення або страхових виплат.

При цьому, при створенні довідкового розрахунку потрібно також обрати період - квартал. Тип розрахунку обирається – Довідковий. Також обирається необхідна позначка: Призначення пенсії або Призначення виплат (Рис. 4):

  • для призначення пенсії – у разі подання Додатку Д1 у складі Податкового розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення пенсії застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення пенсії по застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії;
  • для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам. Тоді Д1 має містити відомості для призначення інших соцвиплат по застрахованій особі.

Все інше – аналогічно, як при створенні звітного розрахунку.

об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ, додаток Д1

Рис. 4

Отже, як бачимо, Додаток 1 дуже нагадує Таблицю 6 Звіту з ЄСВ. Найбільш суттєва різниця полягає у тому, що таблиця додатку Д1 містить графу 25 «Ознака (0, 1). Тобто тепер виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та військового збору буде здійснюватися, як у формі №1ДФ.

***

Всі новини щодо єдиної звітності можна передивитися за посиланням.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: M.E.Doc

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»