Коментар до листа Мінфіну від 04.01.2022 р. №26110-03-5/15
Нагадаємо, що для інформаційної кампанії обов'язковим є складання у довільній формі схематичного зображення структури власності. Вона разом із реєстраційною заявою подається держреєстратору. За Порядком №163 структура власності підписується керівником юридичної особи.
Підкреслимо, що ще 10 жовтня 2021 року набрав чинності Закон №1805-ІХ щодо перенесення граничного строку інформування про бенефіціарів на 11 липня 2022 року. Тож ті, хто ще не проінформував про бенефіціарів, мають ще час. А тепер - до проблеми від Мінфіну.
У чому проблема?
У своєму роз'ясненні Мінфін вказав, що відповідно до абзацу другого пункту 3 Положення ним розроблено зразки складання схематичного зображення структури власності та оприлюднено їх на офіційному вебсайті (mof.gov.ua/uk) у рубриці "Діяльність / Фінансовий моніторинг / Зразки складання схематичного зображення структури власності".
Підкреслимо від себе, що вже було два оприлюднення. Ми про це писали тут та тут.
Мінфін наголосив, що оприлюднені на сайті зразки складання схематичного зображення структури власності є лише прикладами, які можуть використовуватися юридичними особами для складання ними структури власності, і мають змінюватися юридичною особою залежно від специфіки утворення, форми власності та підпорядкування, особливостей та обставин володіння власністю даної юридичної особи.
Саме цим листом Мінфін попросив Мін'юст довести висновок до відома державним реєстраторам з метою її врахування під час прийому документів, поданих для державної реєстрації, та проведення реєстраційних дій.
***