• Посилання скопійовано

За ІV квартал 2022 року слід звітувати з екоподатку за новою формою

Починаючи з IV кварталу 2022 року поточні, а також уточнені за попередні періоди податкові зобов’язання з екоподатку, слід складати та подавати за новою формою декларації

За ІV квартал 2022 року слід звітувати з екоподатку за новою формою

Державна податкова служба повідомила, що Міністерство фінансів України наказом «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації екологічного податку» від 21.07.2022 р. №206 оновило форму податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку».

Зміни до декларації розроблені з метою забезпечення виконання Указу Президента України від 29 квітня 2021 року №180/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» (далі – Указ №180)  (у частині застосування Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – Кодифікатор)).

Указом №180 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», частиною першою п. 1 якого вирішено забезпечити з 01 липня 2021 року використання в роботі центральних органів виконавчої влади Кодифікатора, який затверджено наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року №290 (у редакції наказу Мінрегіону від 12 січня 2021 року №3) та впроваджується на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – Класифікатор). Кодифікатор має 19 символів, а Класифікатор – 10.

Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:

  • передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (рядок 2 декларації та рядки 3 додатків 1-6 до неї);
  • з метою зменшення помилок (розбіжностей) при поданні уточнюючих декларацій та забезпечення спрощення ведення автоматизованого обліку та аналізу поданих документів як з боку платників, так з боку і контролюючих органів, а також розширення надалі сервісного обслуговування платників у рядках 1 заголовної частині декларації та додатках 1-6 до неї (поряд з позначкою «уточнююча» запроваджена позиція «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється».

Нова форма декларації застосовується з 1 січня 2023 року. Тобто починаючи з IV кварталу 2022 року поточні, а також уточнені за попередні періоди податкові зобов’язання з екологічного податку слід складати та подавати за новою формою податкової декларації.

Нова форма декларації розміщена за посилання.

Джерело: ДПС у Тернопільській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»