• Посилання скопійовано

УВАГА! 9 жовтня буде останнім днем для звітування щодо заброньованих працівників

Згідно з Порядком №1487, одним із завдань військового обліку є організація своєчасного бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Звіт за ІІІ квартал потрібно встигнути підготувати та подати до відповідних органів до 10 жовтня

УВАГА! 9 жовтня буде останнім днем для звітування щодо заброньованих працівників

Нагадаємо, що Порядок бронювання змінився. Його нова редакція діє з 8 червня. Але правила звітування щодо заброньованих працівників залишаються незмінними. 

Порядок визначає механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов’язаних, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

При цьому правила подання документів для бронювання через Дію не містять окремих норм щодо звітування для таких випадків. Але вже зʼявилося розʼяснення від Мінекономіки щодо цього питання.

В ньому вказано, що під час бронювання працівників через портал Дія витягів з наказу Мінекономіки не видають. Тому й до звіту про кількість заброньованих такі працівники не мають потрапляти. Про це ми повідомляли тут. 

Про е-бронювання, коли саме воно буде реалізовано, можна прочитати тут.

Всі новини на тему оформлення бронювання та можливої подальшої реформи можна переглянути тут.

 

Стосовно яких заброньованих звітувати?

Згідно з оновленою редакцією п. 2 Порядку №76 бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, погодженими Міноборони (військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органі Міноборони, – за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки, розвідувальним органом Міноборони), в паперовій та/або електронній формі або в електронній формі через портал Дія відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, затвердженого постановою КМУ №650.

От саме про тих, хто потрапив у ці списки, і треба подавати звіт до 10 жовтня. 

 

Як скласти звіт про заброньованих працівників?

Наявність заброньованих працівників передбачає щоквартальне звітування для роботодавців. 

Зокрема, за п. 14 Порядку №76 органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації щокварталу складають звіт про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані станом на 1 число місяця, що настає за звітним кварталом.

Тобто за ІIІ квартал 2024 року слід скласти звіт про всіх, хто заброньований станом на 1 жовтня 2024 року.

До звіту включаються зведені показники за юрособами, тобто із відомостями за підпорядкованими їм структурними підрозділами і філіями, незалежно від їх місцезнаходження. 

Форму звіту затверджено додатком 6  до Порядку бронювання №76 (див. зразок). 

Щодо заповнення звіту: інформацію про працівників треба заповнити за категоріями, які у ньому зазначено. Тобто не треба додавати ще й назви всіх видів професій, які є на підприємстві. Якщо якоїсь назви професій немає у переліку за звітом, слід вказувати кількість таких заброньованих в категорії “Інші”.

 

Куди подавати звіт?

Звіт подається до 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом:

  • центральним органам виконавчої влади, що здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, СБУ або Мінстратегпрому – підприємствами, установами та організаціями, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
  • центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та/або реалізує державну політику у відповідній сфері, відповідній обласній, Київській та Севастопольській міській держадміністрації (військовій адміністрації у разі її утворення), Секретаріатові Кабінету Міністрів України, органам, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність відповідно Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, – підприємствами, установами та організаціями, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Тобто звіт за ІІІ квартал потрібно встигнути підготувати та подати до відповідних органів до 10 жовтня. Тим, хто отримував бронювання за списком, подавати такий звіт слід до органу, до якого зверталися зі списками щодо бронювання.

Подати звіт  можна тільки в паперовій формі. 

Якщо немає заброньованих працівників на 1 жовтня, звіт подавати не потрібно. 

 

Що буде за неподання звіту?

Наразі нормами ст. 210-1 КпАП встановлено, що порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період (тобто, зокрема, і протягом дії воєнного стану, а він поки що діє до 14 серпня) – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб – від 2 000 до 3 500 н.м.д.г. (від 34 000 до 59 500 грн). 

Зразок

Додаток 6

до Порядку

Гриф обмеження доступу

(зазначається після заповнення)

ЗВІТ

  про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані

  станом на __1_____ жовтня _______ 20 24__ р.

  _________________________ТОВ “П”______________________

(найменування місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)

Професійна назва робіт

Чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані

Керівники

2

Професіонали та фахівці

3

Технічні службовці

1

Інші

__6____
 Усього

 

 

Директор
 (найменування посади керівника місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)

Морозенко
 (підпис)

МОРОЗЕНКО Володимир__
 
(власне ім’я та прізвище)

_________

Примітки. 

  1. Під час заповнення графи “Професійна назва робіт” зазначаються назви робіт, які наведені в Національному класифікаторі України “Класифікатор професій”.
  2. У таблиці не зазначається чисельність військовозобов’язаних, заброньованих відповідно до переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №493.
  3. У графі “Чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані” зазначається чисельність військовозобов’язаних, яким видано витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»