• Посилання скопійовано

Мінфін підготував зміни до декларації про майновий стан

Мінфін опублікував проєкт наказу щодо змін до форми декларації про майновий стан та інструкції щодо її заповнення. Форму декларації оновлять через запровадження для фізосіб-«загальників» (торговців пальним) авансових внесків з ПДФО та зміну ставки ВЗ

Мінфін підготував зміни до декларації про майновий стан

7 січня на сайті Мінфіну було оприлюднено проєкт його наказу «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи». Зі змінами можна ознайомитися за посиланням

Метою розроблення проєкту є узгодження податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) із вимогами законодавства України.

Згідно з проєктом наказу, внесення змін до декларації та інструкції щодо її заповнення визване прийняттям Закону №4015, що вніс такі зміни до ПКУ. А саме: 

  • сплату фізичними особами – підприємцями (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування), які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, авансових внесків із податку. При цьому якщо сума авансового внеску з податку, попередньо сплачена протягом звітного податкового року, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання, то сума  такого перевищення не підлягає зарахуванню в рахунок майбутніх платежів; 

  • зміну ставки військового збору з 1,5 до 5%; 

  • сума мінімального податкового зобов’язання, визначена відповідно до підпунктів 38-1.1.1 і 38-1.1.2 ПКУ, не може становити менше 700 гривень з 1 гектара, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50 відсотків, – 1400 гривень з 1 гектара. 

Саме через запровадження для фізосіб-”загальників”, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, авансових внесків із ПДФО та зміну ставки військового збору виникла необхідність внесення змін до податкової декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, з метою спрощення для платників податку – фізичних осіб контролерів КІК розрахунку прибутку контрольованих іноземних компаній будуть внесені зміни до додатка КІК до декларації, які враховуватимуть  особливості оподаткування прибутку КІК у разі його розподілу або фактичної виплати відповідно до пункту 170.13 ПКУ.

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»