• Посилання скопійовано

З 4 квітня діє декларація з податку на прибуток, а звітуємо вперше за півріччя!

У декларації з податку на прибуток зʼявилися нові додатки МПЗ-З та ЩАВ, а також оновлено рядки щодо авансових внесків для обмінників. Зміни діють з 4 квітня. Поки контакт-центр ДПС говорить про перше звітування за півріччя 2025 року

З 4 квітня діє декларація з податку на прибуток, а звітуємо вперше за півріччя!

Мінфін наказом  від 13.02.2025 №94 вніс зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897. 

Ознайомитися з усіма змінами можна за посиланням (завантажується PDF файл із сайту Мінфіну).

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. 4 квітня його було опубліковано в "Офіційному віснику". Тож з цієї дати почали діяти зміни до декларації. 

 

 Чому знову вносяться зміни до декларації?

Основною метою змін є приведення форми декларації у відповідність до положень ПКУ.

Нагадаємо, що Законом №4015 внесено зміни та доповнення до ПКУ щодо викладення в новій редакції положення про встановлення:

1) базової (основної) ставки податку у розмірі 25% для цілей:

  • оподаткування прибутку фінансової установи (крім страховика);
  • оподаткування скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії фінансової установи (крім страховика);
  • застосування положень щодо сплати податкового зобов’язання з податку  на прибуток під час виплати дивідендів фінансовою установою (крім страховика);

2) розміру авансового внеску, який сплачується платниками податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти.

Крім того, Законом №4015 доповнено ПКУ положеннями щодо особливостей оподаткування діяльності з роздрібної торгівлі пальним:
  • встановлено розмір авансового внеску з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним;
  • порядок сплати авансового внеску з податку на прибуток підприємств. 
А також ПКУ доповнено положеннями щодо особливостей визначення мінімального податкового зобов’язання у період  з 01 січня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.
Водночас Законом №4113 доповнено ПКУ положеннями щодо невключення  до бази оподаткування операцій резидента Дія Сіті – платника податку  на особливих умовах суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення та страхових платежів.

 
Що зміниться? 
По-перше, зʼявляться нові додатки:
  • Додаток МПЗ-З до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (завантажити);
  • Додаток ЩАВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Буде видалено додаток ОВ (завантажити).

По-друге, викладено в новій редакції рядки 26,27 та 28 щодо авансових внесків для обмінників. У цих рядках зʼявилася інформація про сплату авансових внесків роздрібними торговцями пальним. Саме для таких платників податку на прибуток розроблено окремий додаток ЩАВ. 

По-третє, внесено зміни для резидентів Дія Сіті (як до самої декларації, так і до додатка ДІЯ).

Крім того, внесено косметичні правки до інших додатків з метою їхнього приведення у відповідність до законів №4113 та №4015

 

Коли звітувати за новою формою?

За правилами п. 46.6 ПКУ вперше звітувати за новою формою платники податку на прибуток мали б за результатами ІІІ кварталу, оскільки опублікування Наказу відбулося у квітні 2025 року. Але у ДПС може бути своя думка. Як тільки вона зʼявиться, ми повідомимо. 

UPD_від 09.04.2025

Редакція «Дебет-Кредит» оперативно звернулась із цим питанням до контакт-центру ДПС і вже отримала відповідь (див. нижче).

Отже, вперше застосовувати нову форму декларації слід при звітуванні за півріччя 2025 року.

Згодом зʼявилося й офіційне розʼяснення територіальних податківців. За ним: платникам податку на прибуток необхідно подавати декларацію за оновленою формою за звітний період – півріччя 2025 року. А окремим платникам податківці радять ще й подати уточнюючі за цією формою за 2024 рік та І квартал 2025 року. Про це ми писали тут

Але станом на 10 квітня немає формату для подання нової декларації в електронному вигляді.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»