
Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що ДПС України надала роз’яснення як правильно заповнити рядок 103 у Податковому розрахунку.
У Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску рядок 103 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нарахованого заробітну плату / (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення)» заповнюється таким чином.
У рядку 103 Розрахунку зазначається кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату, крім тих, яким нараховано грошове забезпечення.
У Додатку Д1 до Розрахунку відображається сума нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) персоніфіковано по кожній застрахованій особі.
У Додатку Д1 до Розрахунку зазначається інформація, зокрема, і про нараховану у звітному періоді заробітну плату працівників, з якими укладено трудові договори (контракти).
Саме кількість таких працівників, яким у звітному періоді нараховано заробітну плату, і зазначається в рядку 103 Розрахунку.
Водночас до рядка 103 Розрахунку не включаються працівники, яким не було нараховано зарплату в звітному періоді, наприклад, через відпустку без збереження заробітної плати або лікарняний, оплачений в наступному періоді.
Довідково
Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4, зі змінами та доповненнями.
Від редакції: Правила розрахунку середньої зарплати для бронювання на підставі місячної єдиної звітності
Ми вже писали, що у новому листі від 07.03.2025 №2704-25/20968-01 надано такі рекомендації:
1. Роботодавцям слід здійснювати розрахунок середньої заробітної плати на підставі суми рядків 1.1 «сума нарахованої заробітної плати», 1.3 «сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платника податків», 1.4 «сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України».
Тобто в суму нарахованої зарплати входять і лікарняні.
2. Після розрахунку цієї загальної суми (1.1+1.3+1.4) її слід поділити на рядок 103 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення)» (у старій єдиній звітності – 105).
Як бачимо, незважаючи на зміну форми, підхід Мінекономіки не змінився. Для розрахунку середньої зарплати для підтвердження відповідності критеріям критичності підприємства потрібно взяти зарплату і лікарняні та поділити на кількість працівників, які ці виплати отримали.
***
Читайте також: