• Посилання скопійовано

Декларація з туристичного збору: поради зі складання та подання-2025

Суб’єкт господарювання (юрособа чи ФОП) є податковим агентом щодо туристичного збору. Нижче розглянемо особливості заповнення відповідної декларації

Декларація з туристичного збору: поради зі складання та подання-2025

Основне про справляння туристичного збору

Правила сплати туристичного збору встановлено ст. 268 ПКУ.

Платниками збору є особи, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради про встановлення збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ:

  • громадяни України, 
  • іноземці, 
  • особи без громадянства.

Перелік осіб, які не є платниками збору, наведено в пп. 268.2.2 ПКУ:

  • ті, хто постійно проживає в цьому населеному пункті;
  • люди у відрядженні;
  • люди з інвалідністю, діти з інвалідністю та їх супроводжуючі;
  • ветерани війни;
  • учасники ліквідації аварії на ЧАЕС;
  • ті, хто приїхав на лікування за путівками;
  • діти до 18 років;
  • дитячі оздоровчі заклади;
  • члени сім'ї, які гостюють у родичів;
  • внутрішньо переміщені особи.

Розмір туристичного збору:

  • Місцева рада встановлює збір за кожну добу перебування туриста.
  • Для внутрішніх туристів – до 0,5% від мінімальної зарплати (станом на 01.01 відповідного року). Для 2025 – до 40 грн (8 000 х 0,5%).
  • Для іноземних туристів – до 5% від мінімальної зарплати (станом на 01.01 відповідного року). Для 2025 – до 400 грн (8 000 х 5%).

Такі ставки для різних областей можна подивитися на сайті ДПС тут. Або на сайті відповідного органу місцевого самоврядування. 

Наприклад, для міста Полтави (код КАТОТТГ: UA53080370010073240) ставка збору – 0,5% від мінзарплати як для внутрішніх, так і для іноземних туристів. Тож розмір збору за одну добу за одну особу – 40 грн.

Об'єкт збору: це місця, де туристи зупиняються на ніч.

Туристичний збір згідно з рішенням відповідного органу місцевого самоврядування можуть брати за проживання у:

  • готелях, кемпінгах, хостелах, тощо;
  • приватних будинках, квартирах, котеджах та інших місцях, де можна переночувати.

Туристичний збір справляють (утримують із платників і перераховують до бюджету) згідно з рішенням відповідного органу місцевого самоврядування такі податкові агенти (юрособи, ФОПи):

  • готелі, хостели та інші місця для проживання;
  • агентства з оренди житла;
  • інші організації, уповноважені місцевою радою.

Збір нараховується за кожну добу перебування. Одна доба – це 24 години.

Розрахункова година – це час, коли закінчується доба перебування в місці проживання.

Сплата туристичного збору туристами:

  • Туристи сплачують збір наперед, до заселення, у місцях проживання.
  • Якщо турист вже заплатив збір за певну добу в одному місці, то платити в іншому місці проживання за цю ж добу в тому ж населеному пункті повторно – не потрібно.
  • Власник житла може заселити туриста тільки після того, як той покаже квитанцію про сплату збору.
  • Якщо турист виїжджає раніше, йому повернуть зайво сплачену суму туристичного збору. 

Чи передбачено сплату туристичного збору податковим агентом при зарахуванні попередньої оплати (авансу) за проживання?

ДПС відповідає (див. «ЗІР» – 125.03): Ні. Оскільки податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг проживання (ночівлі) та факт надання таких послуг підтверджується відповідними документами на проживання (заповнені анкети, реєстрація тощо).

Тому логічна й відповідь податківців на наступне запитання. 

В якому звітному періоді у податкового агента виникає зобов’язання з нарахування туристичного збору, якщо попередню плату за проживання (бронювання) від платників туристичного збору отримано в одному кварталі, а тимчасове розміщення у місцях проживання (ночівлі) таких осіб буде здійснено в іншому податковому періоді?

Зобов’язання з нарахування туристичного збору у податкового агента виникає у звітному періоді фактичного розміщення таких осіб у зазначених місцях проживання.

Сплата туристичного збору податковими агентами:

Сплачують збір одним із двох способів:

  1. Протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації (п. 57.1 ПКУ). Тож за І квартал 2025 року – до 20.05.2025. Включно.
  2. Авансовими внесками до 30 числа (включно) щомісяця (у лютому – до 28 (29) включно). 

Порядок сплати збору визначається рішенням відповідної місцевої ради.

Податкові агенти, які платять туристичний збір авансом щомісяця, повинні:

  • показати ці платежі у квартальній податковій декларації;
  • доплатити різницю, якщо фактичний збір за квартал виявиться більшим за суму авансових платежів.

  

В який строк подавати декларацію?

Декларацію подають щокварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 268.7.1, 49.18.2 ПКУ).

Декларація подається не наростаючим підсумком з початку року, а за кожен квартал окремо.

За І квартал 2025 року граничний строк подання декларації: 12 травня 2025 року (оскільки 10 травня – вихідний день, то згідно з п. 49.20 ПКУ останнім днем строку вважається операційний день, що настає за вихідним днем).

 

Куди подавати декларацію?

Декларація подається до контролюючого органу за місцем надання послуг з тимчасового розміщення в місцях проживання (ночівлі) податковим агентом.

 При цьому якщо надаються послуги з тимчасового розміщення в місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації податкового агента, який має підрозділи без статусу юридичної особи або фізичною особою – підприємцем, то податковий агент зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі як податковий агент туристичного збору (див. пп. 268.7.2 ПКУ).

А якщо місто поділене на райони (як, наприклад, Київ)?

ДПС відповідає, що в такому разі декларація подається до контролюючого органу, який згідно з розподілом повноважень між контролюючими органами, що обслуговують райони міста, уповноважений на адміністрування туристичного збору за місцем надання послуг з тимчасового розміщення.

Якщо суб'єкт господарювання є податковим агентом на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам за КАТОТТГ територій територіальних громад, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним відповідним контролюючим органом, подається одна декларація, але з кількома додатками.

Кількість додатків має відповідати кількості кодів за КАТОТТГ територій територіальних громад, на території яких суб'єкт господарювання є податковим агентом.

Чи подавати декларацію, якщо не було діяльності?

ДПС зазначає, що ні, не треба. Підстава – п. 49.2 ПКУ яким визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Виходить, якщо показників для декларування немає, то і декларацію подавати не обов’язково.

А якщо у звітному кварталі послуги з тимчасового розміщення надавалися виключно тим, хто не є платниками туристичного збору?

ДПС відповідає, що в такому разі декларацію теж подавати не обов’язково. Але податковому агенту потрібно буде подбати про докази – копії документів, що підтверджують належність таких фізичних осіб до кола осіб, які не є платниками туристичного збору згідно з пп. 268.2.2 ПКУ.

 

Форма декларації

Декларація подається за формою, затвердженою Наказом Мінфіну від 09.07.2015 №636. Нині діє форма декларації з урахуванням змін, останні з яких внесено Наказом Мінфіну від 06.10.2023 №528.

Декларація складається власне з самої декларації і додатка.

Електронний ідентифікатор:

  • для юросіб – декларації J0303507, додатка J0313507;
  • для ФОПів – декларації F0303507, додатка F0313507.

 

Заповнення декларації

Заголовна частина

Порядковий № 

Зазначається номер декларації арабськими цифрами починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання кількості поданих з початку року податкових декларацій. 

Дивимося відповідь ДПС на запитання в «ЗІР» (125.04): «Як заповнюється рядок «порядковий №» податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) та номер розрахунку/додатка до Декларації?».

ДПС зазначає, що зазначають порядковий номер:

  • декларації починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання кількості поданих з початку року таких декларацій;
  • розрахунку/додатка починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання. Загальна кількість розрахунків/додатків дорівнює рядку 9 декларації та залежить від кількості територій територіальних громад, на території яких суб’єкт господарювання є податковим агентом з туристичного збору.

Так, якщо це перша декларація у звітному році, то подається декларація з типом «Звітна», у полі «Звітна» якої проставляється позначка «Х», а в рядку «порядковий №» – «01».

Проте якщо після надання у поточному році «Звітної» декларації виникла необхідність уточнення або зміни об’єктів, бази оподаткування, податкових зобов’язань тощо стосовно цієї самої територіальної громади (код якої за КАТОТТГ зазначений у рядку 2 додатка до декларації) до граничного терміну подання декларації, то подається декларація з типом «Звітна нова», у полі «Звітна нова» якої проставляється позначка «Х», а в рядку «порядковий №» – «02» (оскільки «Звітну» Декларацію вже подано).

Якщо уточнюються показники минулих звітних періодів, подається декларація з типом «Уточнююча», у полі «Уточнююча» якої проставляється позначка «Х», а в рядку «порядковий №» – «03». Крім того, обов’язково заповнюється поле «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, що уточнюється», де зазначається номер, за яким було зареєстровано в контролюючому органі декларацію, показники якої уточнюються (виправляються), – останню подану Декларацію за відповідний податковий період, що уточнюється, стосовно відповідної території територіальної громади. Платник податків може знайти реєстраційний номер у контролюючому органі поданої Декларації, в меню «Перегляд звітності» приватної частини Електронного кабінету, яке надає можливість перегляду раніше поданої податкової звітності до контролюючого органу незалежно від способу її подання, включаючи звітність, подану на паперових носіях до центрів обслуговування платників податків.

Рядок 1. Вид декларації

Залежно від виду декларації (звітна, звітна нова чи уточнююча) проставляється позначка «Х» у відповідній комірці. Якщо подається уточнююча декларація, то в рядку 1 зазначається також реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється (див. вище). 

Рядок 2. Податковий період

У рядку 2.1 проставляється період, за який подається декларація. У комірці «квартал» проставляється номер кварталу. За І квартал – «1». І зазначається рік, наприклад «2025» (року).

Якщо в декларації уточнюються показники минулого періоду

У такому разі у рядку 2 декларації заповнюється рядок 2.2 (зазначаються квартал, який уточнюється, та рік, квартал якого уточнюється), а рядок 2.1 не заповнюється. У рядку 1 додатка до декларації заповнюється рядок 1.2 (зазначають квартал, який уточнюється, рік, квартал якого уточнюється, та поле «Реєстраційний номер Декларації в контролюючому органі, що уточнюється»), рядок 1.1 не заповнюється. Значення рядка 1.2 додатка до декларації має дорівнювати значенню рядка 2.2 декларації, а значення поля «Реєстраційний номер Декларації в контролюючому органі, що уточнюється» додатка до декларації має дорівнювати значенню поля «Реєстраційний номер Декларації в контролюючому органі, що уточнюється» рядка 1 Декларації.

Рядок 3. Найменування платника

Зазначається повне найменування (власне ім'я, прізвище) платника збору згідно з реєстраційними документами.

Рядок 4. Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта

Зазначається код за ЄДРПОУ платника податку або реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючим органом, або реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи. Серія (за наявності) та номер паспорта зазначаються фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті.

Рядок 5. Код виду економічної діяльності (КВЕД) (основного виду)

Рядок 6. Податкова адреса

Зазначаються:

  • поштовий індекс;
  • міжміський код;
  • телефон;
  • адреса електронної пошти;
  • факс.

Два останні показники зазначаються лише за бажанням платника податків!

Рядок 7. Найменування відповідного контролюючого органу, до якого подається декларація.

Вище ми докладніше розглядали питання «Куди подавати декларацію». Тож у рядку 7 зазначають найменування такого контролюючого органу.

 

Таблична частина декларації

Рядок 8.1

Зазначається податкове зобов’язання зі сплати збору за звітний квартал. Сюди переноситься показник графи 13 рядка 3 додатка до декларації чи сума цих показників всіх додатків, якщо додатків кілька. Сума збору в цьому рядку підлягає сплаті за відповідний квартал.

Рядки 8.2 і 8.3

Тут відображається сума збору, що уточнюється, до збільшення (8.2) чи зменшення (8.3). До рядка 8.2 заносять суму значень графи 13 рядка 6 додатків, до рядка 8.3 – суму значень графи 13 рядка 7.

Рядок 8.4

Сюди переносять суму штрафу – суму значень графи 13 рядка 8.

Щоправда, згідно з п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, якщо самостійно виправляються декларації за звітні періоди, що припадають на період дії воєнного стану, то штрафи не нараховуються.

Якщо помилки виправляються у поточній декларації, то недоплату і штраф (у разі наявності) сплачують у той самий строк, що і збір, визначений у рядку 8.1 звітної декларації. Якщо помилки виправляються в уточнюючій декларації, то недоплату і штраф потрібно сплатити перед поданням уточнюючої декларації.

Рядок 9. Кількість додатків, поданих з декларацією

Наприклад, якщо з декларацією подається один додаток, то тут зазначається – «1». Якщо два – «2». І так далі.

 

Нижня частина декларації

Якщо разом із декларацією платник подає доповнення, згідно з п. 46.4 ПКУ, то у відповідній комірці проставляється позначка «Х» і зазначається зміст доповнення.

У разі ліквідації чи реорганізації платника збору у спеціально призначеній для цього комірці проставляється позначка «Х» і зазначається дата ліквідації чи реорганізації. Якщо ж платник не ліквідується і не реорганізується, ці показники не заповнюються.

Дата подання декларації – заповнюється у форматі «дд.мм.рррр».

Наприкінці декларації проставляються дані керівника (уповноваженої особи) чи ФОПа (законного представника) та головного бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку:

  • РНОКПП або серія (за наявності) та номер паспорта (серія та номер паспорта – для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • підпис;
  • власне ім’я та прізвище.

 

Заповнення додатка

Верхня частина додатка

Порядковий номер декларації 

Зазначається номер декларації, до якої додається цей розрахунок. Якщо декларація за І квартал і її порядковий номер «1», то і в комірці до цього рядка ставимо «1».

Розрахунок №

Зазначається порядковий номер розрахунку (арабськими цифрами) починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання. Загальна кількість розрахунків/додатків дорівнює рядку 9 декларації та залежить від кількості територій територіальних громад, на території яких суб’єкт господарювання є податковим агентом з туристичного збору.

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта платника збору.

Зазначається номер з рядка 4 декларації.

Рядок 1. Податковий період

У рядку 1.1 відображається звітний період – ставиться номер кварталу і рік. Наприклад, для І кварталу 2025 року – «1», «2025».

У рядку 1.2 відображається період, що уточнюється – квартал і рік. Приміром, якщо уточнюються дані IV кварталу 2024 року, то ставимо – «4», «2024».

У виносці до рядка 1 зазначено, що рядок 1.1 має бути заповнений, рядок 1.2 заповнюється у разі надання додатка до уточнюючої декларації (дані у рядках 1.1 та 1.2 мають бути ідентичними), а також у разі надання у складі звітної (звітної нової) декларації додатка, у якому уточнюється розрахунок податкових зобов'язань за минулий податковий (звітний) період.

Тобто якщо подається уточнююча декларація, то заповнюють як рядок 1.1, так і 1.2 – однаковими даними, періодом, який уточнюється.

Рядок 2. Код за КАТОТТГ території територіальної громади

Зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої поширюються на адміністративно-територіальну одиницю, на території якої суб’єкт господарювання є податковим агентом з туристичного збору. Щодо кожного такого коду за КАТОТТГ складають окремий додаток.

Розділ І «Розрахунок податкового зобов’язання» додатку (див. таблицю)

Розрахунок збору наводиться в таблиці розділу І додатка. В окремих рядках таблиці (3.1, 3.2, 3.3 і так далі) здійснюється розрахунок за кожним місцем проживання (ночівлі). Загальна сума за цими рядками відображається в рядку 3, у графах 3, 9, 12 і 13.

Загальна сума збору за звітний квартал відображається в рядку 3 графи 13, яка потім переноситься до рядка 8.1 декларації.

У разі уточнень податкових зобов’язань заповнюються рядки з 4 по 8:

  • ряд. 4 – нарахована сума збору за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, усього (р. 3 додатка до декларації, що уточнюється);
  • ряд. 5 – уточнена сума податкових зобов'язань за податковий (звітний) період, у якому виявлено помилку;
  • ряд. 6 – сума збору (недоплата), яка збільшує податкові зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки, усього (р. 5 - р. 4), якщо р. 5 > р. 4 (значення цього рядка переноситься до рядка 8.2 декларації);
  • ряд. 7 – сума збору, яка зменшує податкові зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки, усього (р. 4 - р. 5), якщо р. 4 > р. 5 (значення цього рядка переноситься до рядка 8.3 декларації);
  • ряд. 8 – сума штрафу (р. 6 х 3% або 5%) (значення цього рядка переноситься до рядка 8.4 декларації). Але якщо виправляються декларації за звітні періоди, що припадають на період дії воєнного стану, то згідно з п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ штрафи не нараховуються.

Таблиця. Особливості заповнення показників розділу І додатка

№гр. Найменування Коментар
2 Місця проживання (ночівлі):
категорія місця проживання відповідно до пп. 268.5.1 ПКУ, найменування (за наявності), адреса
Підпунктом 268.5.1 ПКУ встановлено, що згідно з рішенням Рад справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):
а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;
б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).
Перелік місць проживання (ночівлі) має оприлюднюватись на офіційному вебпорталі відповідної Ради.
Отже, при заповненні цієї графи вказують:
  • категорії (готель, кемпінг тощо);
  • найменування (за наявності);
  • адресу місць проживання (ночівлі)
3 Загальна кількість діб розміщення у місцях проживання (ночівлі)* Зазначають загальну кількість діб проживання (людино-діб) щодо всіх місць (ліжко-місць) за весь звітний період у розрізі внутрішнього та в’їзного туризму (без урахування осіб, які не є платниками туристичного збору та надали копії відповідних документів, що підтверджують їх належність до кола таких осіб). У разі погодинного розміщення туристичний збір розраховується для кожного проживаючого (платника туристичного збору) з базою оподаткування – одна доба (так відповідає ДПС на запитання в «ЗІР» (125.03): «Яким чином заповнюється колонка 3 «Загальна кількість діб розміщення у місцях проживання (ночівлі)» розд. І додатка до декларації з туристичного збору?»)
4 Розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня звітного року Для 2025 р. – 8 000 грн (наводиться у грн без копійок)
5 Ставка збору (%) (внутрішній туризм) Зазначають ставки збору, визначені відповідним органом місцевого самоврядування. У разі застосування в одному звітному періоді за одним місцем проживання (ночівлі) різних ставок розрахунок податкового зобов'язання за таким місцем проживання (ночівлі) здійснюється в окремих рядках
6 Ставка збору (%) (в’їзний туризм)
Податкова пільга (графи з 7 по 12)
7 Код Зазначають код та найменування пільги відповідно до довідника пільг. Довідники розміщені на сайті ДПС тут. Для туристичного збору код 18030101, найменування «Пільги по туристичному збору, що встановлені органами місцевого самоврядування»
8 Найменування
9 Сума (грн, коп.) Зазначають суму пільги, розраховану пропорційно до періоду користування пільгою. Суму пільги зазначають відповідно до рішення органів місцевого самоврядування, згідно з яким надано пільгу
10 Дата початку користування Зазначають дату користування пільгою у форматі дд.мм.рррр. У разі якщо строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду та продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датами початку та закінчення звітного періоду
11 Дата закінчення користування
12 Сума пільги, використаної за цільовим призначенням (грн, коп.) Зазначають суму пільги у разі цільового використання пільги / частини пільги (якщо таке цільове призначення визначено, зокрема, ПКУ або рішенням органу місцевого самоврядування)
13 Усього нараховано збору (грн, коп.)
(графа 3 х графа 4 х
(графа 5 або графа 6) / 100 - графа 9)**
Збір розраховується за наведеною формулою
* Що є базою справляння туристичного збору у разі погодинного розміщення осіб у місцях тимчасового проживання, тобто менше однієї доби?
На це запитання відповіла ДПС у «ЗІР» (125.02): Збір розраховується для кожного проживаючого з базою оподаткування – одна доба. ПКУ не передбачено іншого періоду проживання, ніж доба.
Коли розпочинається відлік доби проживання для цілей справляння туристичного збору?
З 12-ї години дня, що передує дню виїзду, та триває 24 години до розрахункової години, встановленої готелем (див. «ЗІР», 125.03).
** Як визначається сума туристичного збору, що сплачується платниками туристичного збору готівкою (з округленням чи без) з урахуванням постанови НБУ від 20.06.2019 №82?
«ЗІР» (125.03): Якщо сума туристичного збору, нарахована податковим агентом платнику туристичного збору, визначена з копійками розміром 1, 2 та 5 копійок, то податковий агент зобов’язаний округлити суму збору відповідно до постанови Правління НБУ від 15.03.2018 №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

 

Розділ ІІ «Розрахунок авансових внесків» додатка

Цей розділ заповнюється лише у разі прийняття органом місцевого самоврядування на виконання вимог пп. 268.7.1 ПКУ рішення щодо сплати туристичного збору авансовими внесками. Тож якщо таке рішення органом місцевого самоврядування не прйняте, цей розділ не заповнюється.

У рядку 10 зазначають відповідне рішення органу місцевого самоврядування – дату (дд.мм.рррр) і номер.

У рядку 11 (в таблиці розділу ІІ) в окремих графах зазначається:

  • графа 2 – загальна сума нарахованого збору, з графи 13 рядка 3 розділу І;
  • у графах з 3 по 5 – сума фактично сплачених у відповідних місяцях кварталу (відповідно, першому, другому і третьому) авансових внесків;
  • графа 6 – сума надміру сплаченого авансового внеску у попередньому звітному періоді (за наявності). Зазначається сума, що була вказана з від'ємним значенням у графі 7 розділу II цього додатка до декларації за попередній звітний період. Сума зазначається зі знаком «-»;
  • графа 7 – сума сплати з урахуванням фактично внесених авансових платежів (грн, коп.) (графа 2 - (графа 3 + графа 4 + графа 5 - графа 6)). Якщо сума у графі 7 виявиться від'ємною (менше 0), ця сума враховується у декларації за наступний податковий (звітний) період (графа 6).

Зразок декларації з додатком.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»