
Наголосимо, що до 15 квітня необхідно подати звітність «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні» за ф. №1-ПА за І квартал 2025 року.
Форма звітності
«Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні» (форма №1-ПА (квартальна)) затверджена наказом Мінсоцполітики від 03.06.2019 №851.
Зауважимо, що цю форму було оновлено наприкінці 2023 року та введено в дію з 1 серпня 2024 року. Тож при звітуванні слід використовувати форму з відповідними змінами. Ми про це повідомляли тут.
Зокрема, з форми було виключено розділ III, який заповнювали суб'єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном відповідно до ліцензії, виданої органом ліцензування.
Крім того, у тексті цієї форми слова «прізвище, ім'я, по батькові» замінено словами «прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності)».
Чинну форму звіту можна завантажити на нашому сайті бланків за посиланням.
Хто подає?
Звіт за формою №1-ПА подають суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців, надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Але за наявності у суб’єкта господарювання філій, представництв, відділень, інших відокремлених підрозділів форма звітності №1-ПА подається таким суб’єктом господарювання за результатами здійснення діяльності усіх його підрозділів.
Як скласти цей звіт?
Заповнення розділу І
У підрозділі 1 зазначається розподіл кількості громадян, працевлаштованих у звітному кварталі, за професіями (посадами) та розміром заробітної плати.
У графі А зазначається порядковий номер запису.
У графі 1 зазначається найменування професії (посади) відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010.
У графі 2 наводиться кількість працевлаштованих громадян за зазначеними у графі 1 професіями (посадами).
У графах 3 – 6 зазначається кількість працевлаштованих громадян за розміром заробітної плати, включаючи додаткові матеріальні заохочення.
Сума даних рядка 01 за графами 3 – 6 включно має дорівнювати загальній кількості громадян, працевлаштованих за професіями (посадами), зазначених у рядку 01 графи 2.
У підрозділі 2 зазначається розподіл кількості працевлаштованих громадян за статтю, віковими групами та рівнем освіти.
У рядку 01 графи 1 зазначається загальна кількість працевлаштованих громадян, яка дорівнює сумі даних у рядках 02 – 03, 04 – 11 та 12 – 14 графи 1 та даним у рядку 01 графи 2 підрозділу 1.
Заповнення розділу II
Розділі II заповнюється суб’єктами господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців відповідно до укладених трудових договорів.
У підрозділі 1 зазначається розподіл кількості працівників, направлених до інших роботодавців, за тривалістю працевлаштування, рівнем заробітної плати та місцем проживання (міські поселення, сільська місцевість).
У рядку 01 графи 1 зазначається загальна кількість направлених працівників у звітному кварталі.
Сума даних у рядках 02 – 06, 07 – 10 та 11 – 12 має дорівнювати даним у рядку 01 графи 1.
У підрозділі 2 зазначається кількість роботодавців (включаючи фізичних осіб), у яких працювали громадяни, направлені на роботу суб’єктом господарювання, що здійснює наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців.
Куди подається:
- В електронному вигляді (з накладенням кваліфікованого електронного підпису): через персональний кабінет, який створюється роботодавцем або уповноваженою ним особою, що розташований на порталі служби зайнятості;
- У паперовій формі із засвідченням підписом керівника/ФОПа або уповноваженої ним (нею) особи – до центру зайнятості.
Термін та строк подання
Цей звіт подається щокварталу – не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу.
У разі якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку подання звіту є перший після нього робочий день.
Для звітування за І квартал 2025 року граничною датою буде 15 квітня.
Штрафи за неподання або порушення строків подання
Відповідно до ч. 4 ст. 53 Закону України «Про зайнятість населення» у разі неподання або порушення порядку подання суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, відповідно до цього Закону відомостей про працевлаштованих ним осіб стягується штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Тож у 2025 році такий штраф становить 16 000 грн.