• Посилання скопійовано

Від'ємне значення ПДВ – як отримати відшкодування: «7 хвилин» з Сергієм Дробоття

Виникло від’ємне значення у декларації з ПДВ? Поговоримо про можливі варіанти вирішення ситуації



Від’ємне значення декларації: звідки воно береться і що з ним робити платнику податку?

Нагадаю, що від’ємне значення у декларації може виникнути у будь-якого платника ПДВ, якщо сума податкового кредиту перевищує суму податкового зобов’язання за підсумками конкретного звітного періоду.

У зв’язку з чим може виникнути таке перевищення?

Наприклад, ви придбали основні засоби, дуже коштовні. У вас є податкова накладна від постачальника цих основних засобів, яка зареєстрована в ЄРПН. Відповідно є й законні підстави для формування податкового кредиту.

Також придбано сировину, щоб виготовляти власну продукцію, на кілька місяців наперед. А отже, у вас є право на формування податкового кредиту декларації за звітний період.

Ви перерахували попередню оплату своєму постачальнику і за нею ваш постачальник склав податкову накладну, яку зареєстрував в ЄРПН. За правилом першої події у вас знову є законні підстави для формування податкового кредиту. І у разі, якщо загальна сума податкового кредиту, яка у декларації відображається у рядку 17, перевищує загальну суму податкових зобов’язань звітного періоду (рядок 9), то в декларації необхідно відображати від’ємне значення.

Звичайно, можна не відображати, а перенести частину податкового кредиту на пізніший період. Для цього є правило 1095 днів, тобто три роки. Але якщо ви зробили все в звітному періоді, відобразили це від’ємне значення, не потрібно перейматися, ви маєте саме вирішити, що зробити з цим від’ємним значенням. Є кілька варіантів.

Найпростіший варіант - це сума від’ємного значення, яка у вас відображена у декларації, перенести до складу податкового кредиту наступного звітного періоду. Це ваше законне право, тобто ніхто не може вас обмежити в цьому праві перенести від’ємне значення до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.

А якщо у вас є бажання отримати бюджетне відшкодування (тобто це від’ємне значення, що сформоване вами у декларації з ПДВ) ви можете заявити до бюджетного відшкодування. Для цього є певні умови:

  • сума від’ємного значення не повинна перевищувати суму ліміту для реєстрації, яка за вас рахується на дату подання декларації за звітний період,
  • ПДВ має бути сплачено постачальникам коштами або сплачений до держави під час ввезення імпортних товарів також грошима. Тобто це є умова для отримання бюджетного відшкодування.

Тобто якщо від’ємне значення декларації відображено, якщо у вас є розрахунки з вашими постачальниками коштами або якщо ви сплатили податок до бюджету під час ввезення товарів та у вас є ліміт для реєстрації, ви маєте законні підстави, щоб відобразити у декларації з ПДВ за звітний період суму бюджетного відшкодування. Для цього потрібно буде додаток Д3 - розшифрувати, звідки у вас взялося від’ємне значення в частині оплачених постачальником товарів/послуг, та додаток Д4, в якому вказати ваш номер рахунку, на який ви бажаєте отримати бюджетне відшкодування.

Якщо у вас є борги перед державою за іншими податками, що сплачуються до бюджету, або якщо ви бажаєте, щоб зробили залік за іншими податками, що сплачуються до державного бюджету, ви можете у додатку Д4 вказати реквізити цих податків і тоді сума бюджетного відшкодування піде в рахунок оплати цих податків до державного бюджету.

Джерело: 7eminar.com

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини партнерів

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини партнерів»