Грудень цього року був ще більш насиченим, ніж минулого року. Адже Держбюджет та податкові зміни підписані та опубліковані вчасно, ще в середині місяця. Тож те, з чим минулого року ми починали знайомитися лише після свят, цього року ми мали можливість проаналізувати та підготуватися до новацій ще до набрання ними чинності (тобто 1 січня 2019 року).
Поміж тим ДФСУ, Держпраці, Пенсійний фонд та ще понад 30 контролюючих органів затвердили свої плани перевірок на 2019 рік; держоргани надавали роз'яснення стосовно нових форм ПН/РК, нової звітності до ФСС, графіку роботи в період свят тощо.
Все це потребувало особливої пильності та уваги від бухгалтерів. Тож, якщо ви раптом за усіма цими змінами пропустили щось важливе і цікаве – тепер зможете надолужити.
***
1. Особливості складання нових ПН та РК з 1 грудня – приклади від податківців
52 тис. переглядів, 21 коментар
Як відомо, з 1 грудня 2018 року податкові накладні та розрахунки коригування до них слід складати за новими формами. Що саме змінилося в цих формах та як правильно їх складати, розповіли на прикладах черкаські податківці. Зокрема, йшлося й про алгоритм складання РК до помилково складеної ПН.
2. Кого перевірить Держпраці у 2019 році? Плани перевірок у розрізі областей
27 тис. переглядів, 6 коментарів
5 грудня регіональні відділення Держпраці оприлюднили Плани проведення перевірок суб’єктів господарювання на 2019 рік. Переглянути їх можна у новині. Зверніть увагу, що у перевірок Держпраці є одна особливість: до 15% компаній Держпраці прийде цілою делегацією, яка перевірятиме компанію одразу за декількома критеріями. Наприклад, додержання законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці; у сферах зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування тощо.
3. Як будемо відпочивати у свята протягом 2019 року?
27 тис. переглядів, 23 коментарі
На 2019 рік випаде безліч дат, коли українці зможуть відпочити посеред робочого тижня. Загалом наступного року будемо мати 11 офіційних свят. Проте за рахунок того, що деякі з них випадають на вихідні (Пасха, Трійця, День незалежності) і відповідно переносяться, отримаємо кілька довших вихідних. Докладніше про все це читайте у роз'ясненні Держпраці, а про те, як відпочиватимемо вже у січні, читайте тут.
4. Річний перерахунок ПДФО у 2018 році
25 тис. переглядів, 36 коментарів
Наприкінці календарного року, як завжди, роботодавці мають здійснити перерахунок ПДФО. Його метою є перевірка правильності утримання цього податку. При цьому проведення річного перерахунку є обов’язком, а не правом податкового агента. Тож, навіть якщо ви впевнені в тому, що утримували цей податок правильно, цей обов’язок потрібно виконати, щоб не отримувати адмінштрафів за порушення правил ведення податкового обліку. Які правила проведення перерахунку та відображення у звітності - читайте в аналітичній статті.
5. 30 контролюючих органів затвердили плани перевірок на 2019 рік
23 тис. переглядів, 7 коментарів
109 442 суб’єкта господарювання включено до планів перевірок держорганів. Лідери серед контролюючих органів за кількістю перевірок: Держпраці, Державна служба з надзвичайних ситуацій та ДСУ з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
6. План-графік перевірок ДФСУ на 2019 рік
20 тис. переглядів, 1 коментар
22 грудня ДФСУ оприлюднила на своєму веб-сайті План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік. Як і минулорічний, він складається з чотирьох розділів: перевірки платників податків - юридичних осіб (розділ I); фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів (розділ II); фізичних осіб (розділ III) та юросіб з питань ЄСВ, ПДФО та ВЗ (розділ IV). Згідно з даними плану-графіка, у 2019 році податківці планують перевірити 6944 підприємств та підприємців (4946 юросіб, 1651 фізосіб та 347 юросіб з питань ЄСВ, ПДФО та ВЗ).
7. Держбюджет-2019 і оподаткування доходів фізосіб
17 тис. переглядів, 5 коментарів
Держбюджетом на 2019 рік закладені такі основні показники та мінімуми: мінімальна зарплата – 4173 грн (у погодинному розмірі – 25,13 грн); прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня – 1921 грн, з 1 липня – 2007 грн, з 1 грудня – 2102 грн. Як вплинуть нові показники на оподаткування доходів фізосіб, читайте в аналітичній статті від редакції.
8. Як будуть працювати банки у новорічні та різдвяні свята 2019 року?
17 тис. переглядів
За повідомленням НБУ, банки не працюватимуть з 30 грудня до 2 січня. А вже 3, 4 та з 8 січня 2019 року СЕП і банківська система України будуть працювати у звичайному режимі.
9. Зміни-2019 для фізосіб-«єдинників»
15 тис. переглядів, 9 коментарів
1 січня 2019 року наберуть чинності зміни до ПКУ, внесені Законом №2628. Торкнулись вони і платників єдиного податку. Пропонуємо ознайомитись, чого слід очікувати у новому році платникам ЄП — фізособам, які торгують алкоголем, продають медпрепарати, а також платникам четвертої групи.
10. Індексація зарплати у грудні 2018 року та січні 2019 року
14 тис. переглядів
Фахівці Мінсоцполітики надали традиційне роз'яснення щодо нюансів індексації зарплати у грудні 2018 року та січні 2019 року. Нагадаємо, що індекс інфляції за листопад 2018 року становив 101,4%, тобто не перевищив поріг індексації (103%). Але він вплинув на обчислення коефіцієнтів індексації. Тому у січні 2019 року слід буде нараховувати індексацію вже за збільшеними розмірами коефіцієнтів.
11. З 8 січня 2019 року можуть запрацювати нові рахунки для сплати податків
14 тис. переглядів, 7 коментарів
Традиційно на початку нового бюджетного року в органах Держказначейства відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів (окрім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ). Такі рахунки відкриваються протягом 45 днів із дня прийняття закону про Державний бюджет України. Тому у 2019 році нові реквізити рахунків для сплати податків можуть запрацювати з 8 січня.
12. Зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму в 2019 році: наслідки для бізнесу
12 тис. переглядів
Від розміру мінімальної зарплати залежать не тільки зарплатні виплати та податки з них, але й розмір місцевих податків та деякі правила оподаткування податком на прибуток. А от різні види плат та мита залежать вже від прожиткового мінімуму. Про те, на скільки вони зростуть в 2019 році, читайте у статті.