• Посилання скопійовано

Лист МГУ ДФС – Центрального офісу з ОВП від 26.05.2016 р. №11743/10/28-10-01-03-11

Щодо розрахунку коригування

Лист МГУ ДФС – Центрального офісу з ОВП від 26.05.2016 р. №11743/10/28-10-01-03-11

Щодо розрахунку коригування

Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист [...] щодо розрахунку коригування до помилково виписаної накладної та в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Тобто у випадку допущення помилки в реквізитах податкової накладної платник податків на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку, заповнюється без помилок.

Помилка, допущена в номері чи даті податкової накладної, не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 N 957, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за N 1235/26012, із змінами і доповненнями (далі - Порядок N 957)).

Згідно з п. 5 Порядку N 957 облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником податку на додану вартість у довільних формі та порядку. Не допускається складання платником податку на додану вартість за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966, зі змінами та доповненнями (далі - Порядок N 966).

Згідно з пунктом 1 розділу III Порядку N 966 до податкової декларації з ПДВ вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (пункт 6 розділу III Порядку N 966).

Отже, в податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складених на підставі первинних документів податкових накладних. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в помилковій податковій накладній, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації.

Пунктом 201.10 статті 201 Кодексу передбачено, що у разі порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. Така заява із скаргою є підставою для проведення контролюючим органом документальної позапланової перевірки контрагента для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку на додану вартість.

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини порталу

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини порталу»

  • «Дебет-Кредит» за тиждень. Найважливіші бухгалтерські новини за 28 квітня – 2 травня
    Подаємо нову форму повідомлення про прийняття на роботу, готуємося до податкової звітності за I квартал та сезону відпусток. Знайомимося з новоприйнятими законами для роботодавців. Поговоримо про індексацію зарплати у травні… І ще про 17 змін та подій травня
    03.05.20253 953
  • Що почитати у травні: 12 найцікавіших матеріалів редакції за квітень
    На жаль, війна триває... А отже, й надалі це основна тема, до якої зводиться більшість інших (зокрема, бухгалтерських). Щоби поміж усім цим потоком інформації не пропустити чогось важливого, рекомендуємо почитати 12 найцікавіших матеріалів редакції за квітень
    01.05.20251 405
  • Що нас чекає у травні 2025 року: усе, що потрібно знати бухгалтеру
    Ми нарахували 17 важливих законодавчих змін і подій, які відбудуться у травні. Серед них – звітування ФОПів на ІІІ групі за новою формою та перша сплата ВЗ; граничний термін подання звітності за I квартал; обовʼязковий компонент біопалива не менш ніж 5% тощо
    27.04.20258 288
  • «Дебет-Кредит» за тиждень. Найважливіші бухгалтерські новини за 21 – 25 квітня
    Яку форму повідомлення про працевлаштування зараз застосовувати, чи можна зареєструвати ПН за ІІ половину квітня 18 травня, на які рахунки сплачувати ВЗ, як Уряд пропонує змінити вимоги для отримання відстрочки студентами? Про це (і не тільки) читайте далі
    26.04.20254 6212
  • Вітаємо зі святом Великодня!
    Великдень — це свято перемоги світла над темрявою, добра над злом. Нехай ця перемога надихає нас і додає віри у майбутнє. Бажаємо миру й безпеки, сили, надії, єдності та невичерпного світла у серцях. Нехай у ваших домівках панують любов, тепло й спокій
    20.04.202573