• Посилання скопійовано

Затверджено критерії оцінки рівня ризику суб’єкта первинного фінмоніторингу

Наказ Мінфіну від 05.03.2012 р. №325 «Про затвердження Критеріїв, за якими оцінюється рівень ризику суб’єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму», набере чинності з дня його офіційного опублікування

Мінфін затвердив Критерії, за якими оцінюється рівень ризику суб’єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

Ці Критерії розроблено з метою формування планів перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу, держрегулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Держфінмоніторинг.

Критерії поширюються на таких суб’єктів первинного фінансового моніторингу:

- СПД, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна;

- фізосіб-підприємців та юросіб, які проводять фінансові операції з товарами (виконують роботи, надають послуги) за готівку, за умови, що сума такої фінансової операції дорівнює чи перевищує 150 тис. грн (в інвалюті, еквівалентній 150 тис. грн).

Суб’єкти можуть належати до низького, середнього чи високого рівня ризику бути використаними з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

До низького рівня ризику належать суб’єкти, що провадять господарську діяльність понад 5 років, протягом останніх 3 років у них немає фактів порушень та на яких поширюються обов’язки, визначені ст. 6 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» (за винятком пунктів 4, 11, 12, 22 ч. 2 та пп. «а» п. 6 ч. 2 ст. 6).

До високого рівня ризику належать суб’єкти, що провадять господарську діяльність до 2-х років або протягом останніх 3-х років у них наявні факти порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, або ж на яких поширюються обов’язки, визначені ст. 6 Закону (за винятком пунктів 4, 11, 12, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27 ч. 2, пп. «а» п. 6 ч. 2 та ч. 3 — 5 ст. 6).

До суб’єктів зі середнім рівнем ризику належать ті, які не відносяться ні до суб’єктів з низьким, ні до суб’єктів з високим рівнем ризику.

Перевірки суб’єктів, що мають низький рівень ризику, проводяться не частіше 1 разу на 3 роки, суб’єктів, що мають середній рівень ризику — не частіше 1 разу на 2 роки, а суб’єктів, що мають високий рівень ризику — не частіше 1 разу на рік.

 

Автор: Хоміцка Маріанна

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»