• Посилання скопійовано

Операції з інвестмонетами не оподатковуються

Золоті інвестмонети є економічно вигідними для користування громадянами. Заступник голови НБУ В. Ричаківська повідомила, що після внесення змін до закону про оподаткування всі операції з банківськими металами, у т.ч. інвестиційними, звільнено від оподаткування.

Зокрема, операції з цими предметами не обкладаються податком на додану вартість і податком на доходи фізичних осіб. Це робить їх конкурентоздатними. Крім того, Національним банком закладено принцип, що вартість монет не повинна надто відрізнятися від вартості металів на Лондонській біржі. В. Ричаківська запевнила, що такі монети виготовляються із золота і срібла найвищої проби — 999,9, мають номінал 1, 2, 5, 10, 20, купуються і продаються тільки в уповноважених банках.

Інвестиційні монети є засобом обігу. Це означає, що якщо НБУ випускає їх в обіг, то він здійснює емісію. З іншого боку, оскільки це дорогоцінні метали, вони належать до категорії банківських металів і втілюють ту економічну вартість, яка несе в собі потенційну прибутковість, і відповідно щодня переоцінюються.

 

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»