• Посилання скопійовано

Легалізація арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі посилить захист прав приватних інвесторів

Постанова Правління Національного банку України від 03.08.2012 р. №327

Національний банк України нормативно врегулював питання щодо надання послуг фізичним особам у сфері здійснення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі (постанова Правління Національного банку України від 03.08.2012 р. №327).
Як пояснила заступник директора Департаменту методології грошово-кредитної політики — начальник управління методології валютного регулювання Людмила Чепінога, арбітражні операції на умовах маржинальної торгівлі — це безготівкові операції з купівлі-продажу однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту з метою отримання прибутку від зміни валютного курсу на міжнародному валютному ринку.
За її словами, нормативне врегулювання зазначених операцій — це не лише черговий крок у напрямі подальшої лібералізації валютного ринку, а й дієвий крок із посилення захисту прав споживачів відповідних фінансових послуг.
«До сьогодні такі операції здійснювались як через банківський сектор, так і через окремі фірми та форексні клуби, які не мали на це відповідних дозволів, ліцензій та практично не несли перед клієнтами ніякої відповідальності», — зазначила Л. Чепінога.
Натомість маржинальні операції здійснюватимуться виключно через банківську систему, будуть легальні, прозорі й підлягатимуть пруденційному нагляду з боку Національного банку України.
Рішення сконцентрувати надання зазначених фінансових послуг виключно в банках Л. Чепінога пояснила тим, що нині саме банки мають усе необхідне для маржинальної торгівлі на міжнародних ринках: технічне оснащення та достатню кількість кваліфікованих фахівців. Крім того, банки є найбільш прозорими установами на фінансовому ринку, механізм нагляду та контролю за якими налагоджено на високому рівні.
«Відтепер будь-який клієнт, що здійснюватиме операції з маржинальної торгівлі на міжнародних ринках, зможе проконтролювати та перевірити рух своїх коштів через власні банківські рахунки. Це убезпечить людей від ризиків втрати коштів унаслідок недобросовісних дій фінансових посередників», — підкреслила Л. Чепінога.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»