• Посилання скопійовано

НКЦПФР завершила підготовку нормативної бази для аграрних нот в Україні

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підготувала всю необхідну нормативну базу для старту цього інструменту з початку наступного року

НКЦПФР завершила підготовку нормативної бази для аграрних нот в Україні

Незабаром на фінансовому ринку України почне діяти новий інструмент для залучення інвестицій у сільське господарство — аграрні ноти. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підготувала всю необхідну нормативну базу для старту цього інструменту з початку наступного року.

«Комісія постійно працює над розширенням спектру фінансових інструментів, орієнтуючись на запит від ринку. Новий фінансовий інструмент для фінансування сільськогосподарського виробництва почне працювати в Україні зовсім скоро і ми уже готові. Сподіваємося на гарну динаміку роботи аграрних нот у найближчій перспективі», – зауважив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

З 1 січня 2025 року набирає чинності Закон України «Про аграрні ноти», який передбачає створення окремого Реєстру аграрних нот. Комісія вже розробила та затвердила відповідний нормативний акт, що регулює роботу цього реєстру. У ньому відображатиметься інформація про:

  • видачу, зміст та зміну реквізитів аграрних нот;
  • припинення й обтяження аграрних нот;
  • початок примусового виконання зобов'язань за аграрними нотами на підставі спеціальної виписки з Реєстру.

Крім того, регулятор вніс зміни до Положення про провадження депозитарної діяльності, які визначають особливості обліку аграрних нот у системі Центрального депозитарію, депонування неемісійних цінних паперів тощо. Також були прийняті додаткові нормативно-правові акти для регулювання відносин, що виникають під час обігу аграрних нот.

Нормативні акти, які набирають чинності з січня 2025 року, доступні на офіційному вебсайті регулятора:

 

Довідково

Аграрна нота – це неемісійний цінний папір в електронній формі, що існує як обліковий запис у системі депозитарного обліку цінних паперів. Інформація про реквізити аграрних нот та інші дані відображається в Реєстрі аграрних нот.

Традиційні паперові аграрні розписки продовжуватимуть використовуватись згідно із Законом України «Про аграрні розписки».

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»