• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Вимоги до страхових посередників відповідатимуть нормам ЄС

Вилучено з «Моїх новин»

Проєкт НБУ розроблений з метою забезпечення впровадження вимог Директиви 2016/97/ЄС про реалізацію страхових продуктів та Закону України «Про страхування» в частині реєстрації та відповідності профвимогам осіб, залучених до реалізації страхових продуктів

Вимоги до страхових посередників відповідатимуть нормам ЄС

Національний банк пропонує до обговорення проєкт Положення про авторизацію страхових посередників та умови здійснення діяльності з реалізації страхових та/або перестрахових продуктів (далі – Проєкт).

Проєкт розроблений з метою забезпечення впровадження вимог Директиви 2016/97/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 20 січня 2016 року про реалізацію страхових продуктів та Закону України «Про страхування» в частині реєстрації та відповідності професійним вимогам осіб, залучених до реалізації страхових продуктів.

Проєкт, зокрема, визначає:

  • вимоги до осіб, які здійснюють діяльність з реалізації страхових та/або перестрахових продуктів, уключаючи працівників страховиків; 
  • порядок ведення Національним банком Реєстру страхових посередників та систему їх реєстрації; 
  • порядок авторизації страхових посередників страховиком та Національним банком;
  • порядок повідомлення страховими посередниками – нерезидентами Національного банку про намір здійснювати діяльність на території України;
  • порядок здійснення Національним банком нагляду за страховими посередниками та особливості адміністративного провадження під час здійснення процедур авторизації страхових посередників.

Нові вимоги поширюватимуться на страховиків та страхових посередників та забезпечать врегулювання питань здійснення діяльності з реалізації страхових та/або перестрахових продуктів.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями: 

Національний банк приймає зауваження та пропозиції до Проєкту до 29 грудня 2024 року за визначеною формою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»