• Посилання скопійовано

НКЦПФР розробила Концепцію пруденційного нагляду

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) розробила і ухвалила Концепцію запровадження пруденційного нагляду за діяльністю учасників фондового ринку. Відповідне рішення було прийнято членами регулятора 12 квітня 2012 року.

«Питання впровадження пруденційного нагляду на фондовому ринку вже певний час стоїть на порядку денному Комісії, — зауважив К. Кривенко, член НКЦПФР. — Тому, вивчивши міжнародний досвід та опрацювавши основні моменти із саморегулівними організаціями, ми розробили концептуальний документ, який відображає основні положення та ризики системи пруденційного нагляду, а також описує етапи впровадження цієї новації».

За словами К. Кривенка, основною метою пруденційного нагляду є забезпечення реалізації єдиної державної політики, захист активів інвесторів і, як наслідок, посилення довіри інвесторів до фондового ринку України, запобігання настанню неплатоспроможності професійних учасників фондового ринку через застосування відповідних заходів.

Щодо етапів впровадження системи, то їх можна умовно розділити на підготовчий етап, що передбачає перехід на Міжнародні стандарти фінансової звітності, посилення ролі та відповідальності аудиторів, створення комплексної інформаційної системи НКЦПФР тощо, основні етапи щодо охоплення усіх напрямів професійної діяльності на фондовому ринку (торгівля цінними паперами, організація торгівлі, управління активами, депозитарна та розрахунково-клірингова діяльність), а також виокремлення установ для здійснення індивідуального нагляду. Крім того, серед кроків у межах цієї роботи — запровадження інституту рекомендацій та висвітлення найкращих практик на ринку, оцінка ефективності впровадження пруденційних заходів та аналіз діяльності емітентів цінних паперів.

Як зазначив К. Кривенко, до кінця року функція Комісії з пруденційного нагляду буде реалізовуватися у режимі моніторингу, а пізніше — вже у режимі контролю. Також найближчим часом планується розробка відповідного Положення про пруденційний нагляд.

«Запровадження пруденційного нагляду дасть змогу зміцнити вітчизняний фондовий ринок за рахунок запобігання системних ризиків, оптимізувати кількість професійних учасників та зменшити кількість компаній, що потребують фінансового оздоровлення та, що найважливіше, збільшити питому вагу сектора у структурі ВВП у довгостроковій перспективі та підвищити рівень довіри населення до фондового ринку», — підбив підсумок член Комісії.

Зауважимо, що незабаром концепцію буде опубліковано на офіційному сайті Комісії для обговорення документа з учасниками ринку та громадськістю.

Нагадаємо, що пруденційний нагляд — це система наглядових процедур за дотриманням професійним учасником фондового ринку пруденційних правил, яка дозволяє зменшити наглядове навантаження на учасників ринку, діяльність яких не несе загрози невиконання зобов’язань перед існуючими клієнтами, і посилити наглядові зусилля за установами, діяльність яких є чи може бути загрозою для виконання таких зобов’язань. Подібні системи пруденційного нагляду нині також впроваджуються і на банківському ринку й ринку фінансових послуг.

 

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»