• Посилання скопійовано

НАБУ пропонує вдосконалити постанови щодо обмеження продажу інвалюти

НАБУ пропонує скоротити з 6 до 3 днів депонування коштів на окремому рахунку для купівлі валюти на міжбанківському ринку та не поширювати ці обмеження на придбання валюти, необхідної для сплати відсотків за кредитами

НАБУ пропонує вдосконалити постанови щодо обмеження продажу інвалюти

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує скоротити з шести до трьох днів депонування коштів на окремому рахунку для купівлі валюти на міжбанківському ринку та не поширювати ці обмеження на придбання валюти, необхідної для сплати відсотків за кредитами. Про це говориться у листі НАБУ на адресу Національного банку України (НБУ), у якому Асоціація просить розглянути запропоновані зміни та надати роз’яснення окремих питань, що виникають у діяльності банків при виконанні вимог Постанови НБУ №49 «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій» від 06.02.2014.

Асоціація просить зробити виняток для зобов’язання банків здійснювати перекази у межах залишку коштів на поточних рахунках клієнтів на початок операційного дня. Зокрема, при цьому пропонується враховувати:

- встановлений ліміт овердрафту за цим рахунком;

- суми кредитних коштів, наданих банком клієнту;

- суми депозитів, що повернуті клієнту в цей операційний день;

- суми, які надходять від продажу іноземної валюті на поточний рахунок клієнта в цей операційний день.

У НАБУ вважають, що Постанова №49 повинна пройти реєстрацію у Міністерстві юстиції України, оскільки вона суттєво обмежує права юридичних та фізичних осіб, які визначені чинним законодавством України, в тому числі нормативно-правовими актами НБУ. 

«Відсутність реєстрації Постанови №49 в Міністерстві юстиції України створює неузгодженості з іншими нормативними актами НБУ, а з огляду на зазначене, банки України наражаються на ризик пред‘явлення клієнтами позовів щодо відшкодування збитків через порушення їх прав, які охороняються Законом, — йдеться у листі НАБУ, — Попередній досвід щодо мораторію на дострокове припинення дії договорів за вкладами вказує на високу вірогідність винесення судових рішень не на користь банків. Відтак, вважаємо, що з метою легітимізації Постанови №49 необхідно здійснити комплекс нормотворчих заходів для приведення її у відповідність до нормативно-правової бази у встановленому порядку».

У іншому листі НАБУ до регулятора вказується, що Постанова НБУ №48 «Про механізм оперативного підтримання ліквідності банків» від 06.02.2014 встановлює загальний підхід НБУ до рефінансування банківської системи у випадку відпливу строкових коштів фізичних осіб. Однак, визначення чітких умов отримання рефінансування залишається на розсуд НБУ, що не дає можливості банку в режимі он-лайн підтримувати ліквідність.  

Для більш чіткого розуміння банками механізму дії Постанови з метою його ефективного практичного застосування, НАБУ вважає за необхідне вдосконалити порядок оперативного підтримання ліквідності банків. Зокрема, НБУ або має визначити графік проведення позачергових тендерів, або має надати можливість банкам самостійно звертатися до Нацбанку з клопотанням про оперативне підтримання ліквідності на підставі даної Постанови.

Роботу над опрацюванням пропозицій банків та виробленням спільної позиції вели Комітет НАБУ з питань грошово-кредитної політики та валютного регулювання та Комітет з питань регуляторної політики і нагляду.

Джерело: Незалежна асоціація банків України

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»