Нацбанк у листі від 01.04.2014 р. №29-113/13644 нагадав, що згідно зі змінами, внесеними Законом “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, платниками пенсійного збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі. Ставка збору встановлена у розмірі 0,5% від суми операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі за гривню.
Порядок сплати пенсійного збору з операцій купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі за гривню буде доведений додатково. До отримання зазначеного порядку банки, фінансові установи обліковують кошти збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі на таких балансових рахунках:
2902 “Кредиторська заборгованість за прийняті платежі” – при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти за рахунок коштів клієнтів банку;
3622 “Кредиторська заборгованість за податками та обов’язковими платежами, крім податку на прибуток” – при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти за рахунок коштів банку.
Облік пенсійного збору за операціями з купівлі безготівкової та готівкової іноземної валюти ведеться за окремими аналітичними рахунками вказаних балансових рахунків.