• Посилання скопійовано

Нацбанк роз'яснив, як сплачується пенсійний збір за купівлю валюти

НБУ нагадав, що з 1 квітня запроваджено пенсійний збір при операціях із купівлі валюти в готівковій і безготівковій формі за ставкою 0,5% від об'єкту оподаткування

Нацбанк роз'яснив, як сплачується пенсійний збір за купівлю валюти

З 1 квітня 2014 року Законом "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" введено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними і фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Національний банк України листом від 04.04.2014 р. № 29-113/14630 роз’яснив порядок нарахування та утримання пенсійного збору із зазначених операцій, перерахування його до Пенсійного фонду України та здійснення контролю за правильністю та своєчасністю його справляння.

Згідно з роз’ясненням уповноважені банки (фінансові установи) нараховують, утримують та перераховують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з усіх операцій купівлі іноземної валюти як для задоволення власних потреб таких установ, так і при придбанні такої валюти клієнтами зазначених установ.

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування не сплачується з операцій купівлі іноземної валюти, що здійснюють дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав в Україні та їх працівники, якщо останні не є громадянами України або не проживають в ній постійно та акредитовані в МЗС України, міжнародні фінансові організації, які відповідно до законодавства України звільнені від сплати податків та зборів в Україні.

Під час здійснення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти банки повинні вимагати від клієнтів зазначити у заяві на купівлю іноземної валюти про те, що клієнт доручає банку перерахувати до ПФУ суму пенсійного збору у розмірі 0,5 % від суми в гривнях, що витрачена на купівлю іноземної валюти (без урахування комісійної винагороди за цією операцією).

Для цього банкам необхідно переглянути умови договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнтів і передбачити в них, що в разі купівлі безготівкової іноземної валюти за дорученням клієнта банк нараховуватиме, утримуватиме та сплачуватиме суму збору на обов’язкове державне пенсійне страхування від імені та за рахунок клієнта.

При здійсненні операцій з купівлі готівкової іноземної валюти банки (фінансові установи) доповнюють квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції за формою № 377-К додатковими реквізитами (рядком), у якому зазначається сума сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Облік коштів збору на обов’язкове державне пенсійне страхування банками (фінансовими установами) здійснюється на таких балансових рахунках:

 - 2902 "Кредиторська заборгованість за прийняті платежі" – за операціями з купівлі іноземної валюти клієнтами банку;

- 3622 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами, крім податку на прибуток" – за операціями з купівлі іноземної валюти банком.

Перерахування коштів збору із зазначених рахунків на рахунки Державного казначейства України здійснюється банками (фінансовими установами) щоденно не пізніше наступного операційного дня з дня зарахування таких коштів за попередній день.

Національний банк України буде здійснювати контроль за дотриманням банками (фінансовими установами) процедури сплати такого збору та застосовувати санкції при виявленні порушень.

Джерело: ГУ ДФС у Львівській області

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»