ДФС у листі від 11.09.2015 р. №1026/10/28-08-42/7 роз'яснили:
1) Кількість працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період не включається до середньомісячної кількості застрахованих осіб, з метою застосування понижуючого коефіцієнта.
2) Виправити помилки, допущені в звіті, а саме, в таблицях 1 - 4 додатка 4 Звіту з ЄСВ, що не стосуються грошових показників (загальні реквізити), страхувальник може шляхом зазначення вірних показників в звіті за будь-який наступний звітний період.
3) Оскільки обчислення ЄСВ здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, законодавством не передбачений перерахунок ЄСВ за минулий період з метою застосування понижуючого коефіцієнту.
4) Щодо застосування зворотного способу розрахунку ставки ЄСВ.
Так, листом ДФСУ від 09.04.2015 №12518/7/99-99-17-03-01-17 вказано на необхідність розрахунку понижуючого коефіцієнта зворотнім способом для контролю при розрахунку середнього платежу ЄСВ на одну застраховану особу в звітному місяці. Відповідно до листа, «така необхідність пов’язана з тим, що в оновленій звітності передбачено всі необхідні розрахунки і встановлено алгоритми контролю по заповненню форм звіту щодо єдиного внеску.»
Проте Законом про ЄСВ та Інструкцією про порядок нарахування і сплати ЄСВ не передбачені підстави застосування зворотного способу розрахунку ставки ЄСВ.