Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що відповідно до ст. 64 ГКУ підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис
Згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників записи в трудову книжку про назву роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконуються відповідно до професійних назв робіт, зазначених у Класифікаторі професій.
Водночас в розділі “Основні положення” Національного класифікатора України ДК 003:2010 “Класифікатор професій” (далі – Класифікатор), затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. №327, передбачено, що на підприємствах, в установах і організаціях записи про роботу вносять в установленому порядку в трудові книжки працівників відповідно до професійних назв робіт, зазначених у Класифікаторі.
Отже, назви посад (професій), які передбачаються в штатному розписі, повинні відповідати Класифікатору.
Таким чином, з урахуванням необхідності врегулювання та забезпечення прав працівників на працю, захист від незаконного звільнення та оплату праці затвердження штатного розпису на підприємстві є обов'язковим. Його відсутність буде порушенням вимог законодавства про працю, за яке роботодавець може нести адміністративну відповідальність.
Враховуючи викладене, Держпраці рекомендує при розробленні штатного розпису враховувати, що назви посад (професій), які передбачаються в штатному розписі, повинні відповідати Класифікатору.
Читайте також: Штатний розпис: як часто його оновлюють?