Відповідно до статті 26 КЗпП, під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
Згода працівника на прийняття на роботу з випробувальним терміном має бути зазначена у заяві працівника про прийняття на роботу.
Відмова працівника від випробувального терміну може бути підставою для відмови роботодавця від укладення трудового договору. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, з яким працівник має бути ознайомлений під підпис.
У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Працівнику нараховується заробітна плата за виконану роботу на умовах, встановлених у колективному договорі або іншому локальному нормативному акті для його посади або роботи.
Про прийняття на роботу вноситься запис до трудової книжки, інформація про встановлення випробувального терміну до трудової книжки не вноситься, оскільки це не передбачено Інструкцією №58.
Період випробування дає право працівнику на основну та додаткові щорічні відпустки, передбачені для його посади або роботи.
У разі настання тимчасової або стійкої втрати працездатності працівник має право на матеріальне забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Читайте також:
Працівник на випробувальному терміні. Як це оформити?
Випробування при прийнятті на роботу: роз'яснює Держпраці
Внесено зміни до КЗпП щодо випробування при прийнятті на роботу
Випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі: коротко про головне