Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Додаткова соцвідпустка на дітей - в черговому роз'ясненні від Мінсоцполітики

У Міністерстві роз'яснили, чи можна перенести додаткову соціальну відпустку на дитину та чи має на неї право жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною

Мінсоцполітики у листі від 05.08.2016 р. №435/13/116-16 роз'яснила наступні питання щодо надання додаткової соціальної відпустки на дітей.

 

Чи можна перенести додаткову соціальну відпустку на дитину

Додаткова відпустка, передбачена ст. 19 Закону про відпустки, не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.

Ця відпустка є оплачуваною і надається певній категорії осіб, зокрема, одиноким матерям і батькам, опікунам, жінкам, які виховують дітей-інвалідів або усиновили дитину тощо, з метою належного поєднання їх трудової діяльності з виконанням сімейних обов’язків.

Така відпустка надається в обов’язковому порядку за бажанням працівника.

Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, то він має право використати цю відпустку, а у разі звільнення (незалежно від підстав) йому має бути виплачена компенсація за всі не використані дні відпустки.

Також, на думку Мінсоцполітики, право на невикористану соціальну додаткову відпустку має жінка, дитина якої померла у році, в якому така жінка мала право на зазначену відпустку.

Водночас, у зв’язку з накопиченням деякими працівниками зазначених відпусток за декілька років, Мінсоцполітики розробило проект акта, яким врегульовується порядок надання додаткових соціальних відпусток з метою їх своєчасного та цільового використання. Згідно з законопроектом, у разі невикористання такої відпустки протягом певного календарного року працівники втрачатимуть право на її використання у наступному році та виплату грошової компенсації за таку відпустку при звільненні. Докладніше про цей проект ми писали тут>>

Крім того, Мінсоцполітики роз’яснило, що соціальна додаткова відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, яка збіглася з використанням такої відпустки.

 

Чи має право на додаткову відпустку жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною

Мінсоцполітики наголосило, для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір’ю тощо, вона ще повинна працювати (виконувати свої трудові обов’язки).

Оскільки відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належать до виду соціальних відпусток, жінка, перебуваючи у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (на підставі медичного висновку до досягнення 6-річного віку), не має права на соціальну відпустку, передбачену ст. 19 Закону про відпустки.

Право на вищезазначену відпустку у працівниці настане після фактичного виходу на роботу із згаданих відпусток.

****

Більше про додаткові соціальні відпустки на дітей читайте у матеріалах:

Мінсоцполітики відповіло на низку запитань щодо додаткових соціальних відпусто;

Додаткова соціальна відпустка: чи можна поділити на частини або оплатити після надання? 

Додаткові відпустки для працівників з дітьми: аналітика від Дт-Кт;

Соціальні відпустки матерям: нюанси оплати;

Нюанси використання відпустки на "дітей": консультує Мінсоцполітики 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Міністерство соціальної політики
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі