
Як роз’яснюють у Мінсоцполітики, однією з державних гарантій для усиновлювачів дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, є надання їм одноразової оплачуваної відпустки для адаптації дитини в сім’ї.
Питання надання такої відпустки та визнання категорій осіб, які мають на неї право право, як відомо, регулюються Кодексом законів про працю України та Законом „Про відпустки”.
Відповідно до законодавства особам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей).
При цьому існує невідповідність норм КЗпП та Закону „Про відпустки” нормам Сімейного кодексу України в частині усиновлення дітей до двох місяців.
З метою забезпечення інтересів дитини при усиновленні, а також врегулювання суперечностей щодо діючих норм законодавства Мінсоцполітики й розробило відповідний законопроект. Його прийняття забезпечить рівні права на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини для всіх усиновлювачів.
Надання державних гарантій сім’ям, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, – це один із заходів підтримки та активізації усиновлення дітей громадянами України, наголошують у Мінсоцполітики.