• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Двотижнева оплачувана відпустка для батька у зв'язку з народженням дитини: законопроект

Вилучено з «Моїх новин»

Зареєстровано законопроект, яким пропонується запровадити в Україні новий вид відпустки - відпустка при народженні дитини тривалістю 14 днів для батька дитини чи інших родичів, які доглядають за дитиною одинокої матері

Двотижнева оплачувана відпустка для батька у зв'язку з народженням дитини: законопроект

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

17 травня 2017 р. у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №6460 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відпустки при народженні дитини". Його автором є нардеп В. Писаренко ("Партія "Відродження").

Законопроектом пропонується внести зміни до КЗпП та Закону «Про відпустки» в частині запровадження нового виду відпустки - відпустки при народженні дитини.

Пропонується, що така відпустка буде тривалістю 14 календарних днів та  надаватиметься після народження дитини:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  •  бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає дитину та матір дитини, якщо мати дитини є одинокою матір’ю.

Відпустка при народжені дитини надаватиметься лише одній з зазначених осіб.

На період надання відпустки пропонується за працівником зберігати місце роботи (посаду) та заробітну плату.

Відповідну заяву про надання відпустки роботодавцеві буде подавати працівник з додаванням копії документу, необхідного для державної реєстрації народження дитини або свідоцтва про народження дитини.

У законопроекті свідомо не зазначається, що мати дитини повинна перебувати у післяпологовій відпустці (як це вказано у ст. 25 Закону «Про відпустки»), оскільки не кожна матір новонародженої дитини є працівником на момент вагітності та пологів – вона може бути приватним підприємцем, не зайнятою особою і т.д. – що обмежить права чоловіка (батька, близького родича) породіллі, яка не працювала на момент вагітності та пологів.

Водночас, з метою недопущення можливих зловживань щодо реалізації права на таку відпустку, запропоновано  наділити Кабмін повноваженнями щодо визначення порядку надання відпустки при народженні дитини.

Як зазначено у пояснювальній записці, такі відпустки у даний час запроваджені, наприклад, у Фінляндії, Швеції, Франції. Крім того, нещодавно Європейська комісія прийняла ініціативу, яка гарантує декретну відпустку для батька дитини. Так, батько дитини зможе отримати право на декретну відпустку мінімум на 10 робочих днів після народження дитини.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

На підставі: Верховна Рада України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»