• Посилання скопійовано

Для робіт підвищеної небезпеки цивільно - правові угоди заборонені, - Держпраці

Держпраці закликає суб’єктів господарювання не залучати до виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі цивільно-правових договорів фізосіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу згідно з Порядком №1107

Для робіт підвищеної небезпеки цивільно - правові угоди заборонені, - Держпраці

Як зазначає Держпраці у Рівненській області, останнім часом почастішали нещасні випадки (у тому числі смертельні) з неналежно оформленими працівниками, які виконували роботи підвищеної небезпеки, зокрема, на будівництві. Окрім того, під час перевірок фахівці Управління неодноразово встановлювали, щодо виконання робіт підвищеної небезпеки допускаються особи та підрядні (субпідрядні) організації, які не мають відповідних дозволів, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до ч. 3 ст. 837 ЦКУ для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл.

Згідно з ч. 3 ст. 21 Закону «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування з підвищеною небезпекою.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеною небезпеки, затверджений постановою Кабміну від 26.10.2011 р. №1107.

Тобто, виконувати роботи підвищеної небезпеки на підставі договору підряду має право лише той підрядник, який одержав згідно з Порядком №1107 відповідний дозвіл.

Держпраці закликає суб’єктів господарювання не залучати до виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі цивільно-правових договорів фізосіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу. Адже це — не лише порушення вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, а й нехтування правами найманих працівників на соціальні гарантії, загроза їх здоров’ю і життю.

Особи, які залучаються до виконання робіт на підставі цивільно-правових договорів, виконують роботи без відповідного навчання з питань охорони праці та, як правило, без належної професійної підготовки. Нещасні випадки з такими особами не пов’язуються з виробництвом і потерпілі та їх сім’ї не отримують жодних соціальних гарантій та пільг, передбачених законодавством.

Управління наголошує:

Згідно з вимогами чинного законодавства про охорону праці замовник повинен визначити одну із підрядних організацій (як правило генпідрядника, який має відповідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки) відповідальною за охорону праці на об’єкті. Недотримання генпідрядником цих вимог не знімає відповідальності з субпідрядника (підрядника) за порушення ним правил і норм безпеки праці під час виконання робіт і можливі у зв’язку з цим нещасні випадки. Усі вимоги чітко вказані у п.4.13 Основних положень «Охорона праці і промислова безпека у будівництві» Державних будівельних норм України (ДБН А.3.2-2-2009).

Джерело: Держпраці у Рівненській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»