• Посилання скопійовано

На підприємство надійшла повістка: як вручити її працівнику, який працює дистанційно?

Якщо роботодавець отримав виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо певного працівників, він має оповістити про це працівника і вручити йому повістку. Як це зробити, якщо працівник працює дистанційно?

На підприємство надійшла повістка: як вручити її працівнику, який працює дистанційно?

У п. 47 Порядку №1487 зазначається, що у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки (додаток 13 щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:

1) видати наказ (розпорядження) про оповіщення та довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного ТЦК у визначені ним строки;

2) надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного ТЦК;

3) вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до ТЦК;

4) письмово повідомити з наданням витягів із наказів (розпоряджень) відповідним ТЦК про осіб із числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;

5) забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів ТЦК.

Вищезазначені норми обов’язкові до виконання!

Якщо працівник працює дистанційно, слід звернути увагу на тимчасову норму законодавства: у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником (ст. 7 Закону №2136).

Також із працівником, який працює дистанційно, потрібно було укласти трудовий договір про роботу дистанційно. У типовій формі трудового договору про дистанційну роботу, затвердженій наказом Мінекономіки від 05.05.2021 №913-21, в розділі VІІ «Комунікація між Сторонами» зазначають способи комунікації та взаємодії між Сторонами, визначають засоби електронного зв’язку, наприклад електронна пошта, номер телефону, мобільний застосунок тощо.

Отже, сповістити працівника кадровик має в той спосіб, який зазначено в трудовому договорі або через який домовлено вести комунікацію з працівником під час його роботи дистанційно.

***

Читайте такожВійськовий облік по-новому: 20 відповідей на найпоширеніші запитання

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»