• Посилання скопійовано

Як працюватимемо та відпочиватимемо у грудні?

З 2023 року Різдво Христове в Україні офіційно (згідно зі змінами до КЗпП) святкуємо лише 25 грудня. Проте за правилами воєнного часу офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець

Як працюватимемо та відпочиватимемо у грудні?

30 липня 2023 року набрав чинності Закон №3258-IX, за яким у ст. 73 КЗпП буде лише одне Різдво - 25 грудня! (про це ми писали тут). Цього року - це понеділок, і він би мав бути неробочим днем.

Проте воєнний стан в Україні наразі продовжено до 14 лютого 2024 р.  У період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми статей 71 - 73 КЗпП (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.

Тому чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують наразі самостійно.

Зверніть також увагу, що максимальну тривалість робочого тижня під час війни збільшено, і вона становить вже не 40, а 60 годин (ч. 1 ст. 6 Закону №2136). Тому скасовані свята можуть увійти до норми робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і неоплачуваним).

Скасування свят та вихідних впливає й на нарахування відпускних. Як тепер порахувати стаж, який дає право на щорічну відпустку? Як рахувати середню зарплату? І що робити з тривалістю відпустки? Про це ми розповідали тут.

Щодо роботи банків наприкінці грудня - початку січня, то від НБУ ще не було повідомлень. Однак воно вже є від Держказначейства і ДПСУ, про що ми писали тут.

ДПСУ повідомила, що податкові платежі та єдиний внесок, сплачені через Систему електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП НБУ) 29 грудня 2023 року, будуть зараховані Казначейством на бюджетні/небюджетні рахунки, в тому числі на рахунки, відкриті в СЕА ПДВ і реалізації пального та спирту етилового, єдиний рахунок у 2023 році. Отже, сплатити податки за листопад треба до 29 грудня (включно)!

Адже з 30 грудня 2023 року по 01 січня 2024 року включно платники не зможуть здійснювати податкові платежі та єдиний внесок через СЕП НБУ у зв’язку із проведенням Казначейством технічних робіт.

З 02 січня 2024 року Казначейство в СЕП НБУ працюватиме у звичайному режимі.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»