• Посилання скопійовано

Удосконалення регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи: рекомендовано прийняти закон

Рекомендованим законопроєктом №10164-1 пропонується впровадити можливість направлення у відрядження надомних та дистанційних працівників, які працевлаштовані за трудовим договором

Удосконалення регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи: рекомендовано прийняти закон

На своєму засіданні Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв низку організаційних рішень. Зокрема, було затверджено письмовий звіт Комітету про підсумки роботи за період десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, а також схвалено Рекомендації Комітету за результатами проведених слухань на тему: «Забезпечення конституційних прав і свобод громадян України підрозділами соціального захисту населення в регіонах» та ін.

Що стосується розгляду законодавчих ініціатив, то Комітет прийняв позитивне рішення щодо трьох проєктів законів у соціальній сфері.

Зокрема, Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проєкт Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правого регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи за реєстр. №10164-1, відхиливши основний законопроєкт за реєстр. №10164.

Підтриманий Комітетом проєкт Закону за реєстр. № 10164-1 пропонує регламентувати питання направлення у службові відрядження надомних та дистанційних працівників, які працевлаштовані за трудовим договором. Додатково законопроєкт врегульовує питання можливості переведення одного з батьків дитини (до 14 років), яка навчається в закладах загальної середньої освіти дистанційно, не тільки на дистанційну, але й на надомну роботу (на період тривалості такого навчання).

Ідея увести до чинного законодавства таку норму виникла у зв’язку з триваючою військовою агресією російської федерації проти України, під час якої частина закладів загальної середньої освіти змушені перебувати на змішаній формі навчання (очно-дистанційній). Така ситуація є виправданою з точки зору безпеки для дітей та педагогічних працівників, однак створює труднощі для батьків у випадку їх одночасного перебування на роботі під час дистанційного навчання дитини. Запропонована норма, у разі ухвалення, діятиме на постійній основі не лише у період воєнного часу.

Крім того, під час засідання Комітету народні депутати України – члени Комітету рекомендували Верховній Раді України невідкладно врегулювати питання збереження генофонду Захисників та Захисниць України у разі їх загибелі – деталі.

Також Комітет підтримав законодавчу ініціативу щодо встановлення щомісячної грошової виплати членам родин загиблих Героїв України та Героїв Небесної Сотні – деталі.

Розгляд проєкту Закону про внесення змін до статті 41 Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (реєстр. №7731), друге читання, було перенесено.

Щодо проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій працевлаштування ветеранів війни (реєстр. №10261) Комітет прийняв таке рішення: рекомендувати Верховній Раді України включити законопроєкт до порядку денного сесії та за наслідками розгляду у першому читанні повернути його суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Що стосується проєктів Законів за №3002а, а також за №5832 та №5832-1, то Комітет вирішив рекомендувати парламенту зняти їх з розгляду як такі, що втратили актуальність.

Відеозапис проведеного засідання Комітету розміщено за посиланням.

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»