• Посилання скопійовано

Ввели нову штатну одиницю: що робити зі старою?

Якщо на сьогодні посада є вакантною і роботодавець не планує приймати на цю посаду працівника, то він має право вивести її зі штатного розпису. Оскільки посада є вакантною, то жодних складнощів це не викликає

Ввели нову штатну одиницю: що робити зі старою?

Працівника переведено на іншу роботу. Для цього введено нову штатну одиницю. Як бути з попередньою штатною одиницею? Чи потрібно вивести цю одиницю зі штату?

Федерація профспілок зазначає, що відповідно до частини 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство (роботодавець) самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Якщо на сьогодні посада, про яку йдеться у запитанні, є вакантною і роботодавець не планує на цю посаду приймати працівника, то він має право вивести її зі штатного розпису. Оскільки посада є вакантною, то жодних складнощів це не викликає, оскільки у такому разі роботодавець уникає процедури скорочення.

Якщо ж роботодавець планує працевлаштовувати на посаду працівника, то деякий час вона може бути вакантною. Але при цьому слід пам’ятати про обов’язковість подання інформації про попит на робочу силу (вакансії) в повному обсязі до Державної служби зайнятості.

Так, згідно з пунктом 4 частини 3 статті 50 Закону України від 5 липня 2012 року №5067-VI «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження (форма звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затверджена наказом Міністерство економіки України від 12 квітня 2022 року №827-22 (далі — форма №3-ПН).

Форма №3-ПН подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії. У будь-якому разі роботодавець за потреби може спочатку вивести таку посаду, а потім ввести, коли вона йому знадобиться.

Джерело: Федерація профспілок України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»