
У рубриці найбільш цікавих запитань до спеціалістів гарячої лінії Державної служби зайнятості розглянемо нетипове на перший погляд звернення, але яке все ж таки нерідко з’являється. Одним із таких запитань є: якщо зареєстрований безробітний виконує обов’язки присяжного у суді, чи має він припинити реєстрацію у службі зайнятості?
Почнемо з того, що статус безробітного надається особам працездатного віку до призначення пенсії, які не мають роботи, заробітку чи інших передбачених законодавством доходів. Водночас статус присяжного визначається процесуальним законодавством, відповідно до якого громадяни залучаються до здійснення правосуддя. Список присяжних затверджується раз на три роки, хоча може і переглядатися в разі необхідності.
Важливим є те, що присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується грошова винагорода. Сума виплати розраховується відповідно до посадового окладу судді місцевого суду, з урахуванням подобового фактично відпрацьованого часу. Окрім цього, присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і оренду житла, а також виплачуються добові. Ці виплати здійснюються коштом держбюджету територіальними управліннями Державної судової адміністрації.
Саме тому зареєстрованих безробітних цікавить, чи мають вони право отримувати допомогу і в Державній службі зайнятості, і в Державній судовій адміністрації України. Відповідно до чинного законодавства, період отримання винагороди за виконання обов’язків у суді вважається періодом зайнятості. Тобто на цей час реєстрація безробітного та право на допомогу тимчасово припиняється.